Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

İŞKUR TYP Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Okulların açılacak olmasıyla birlikte binlerce kişinin gözü İŞKUR TYP ilanlarında. Peki İŞKUR TYP ilanları ne zaman başlayacak. İşte detaylar...

2021/08/29

Toplum Yararına Program (TYP) alımları yayınlandıkları dönemlerde binlerce kişiye istihdam sağlayan İŞKUR'un en önemli programlarından bir tanesidir. Okulların açılacak olmasıyla birlikte binlerce vatandaş 2021 yılı TYP alımlarının yayınlanmasını bekliyor. Peki ilanlar ne zaman yayınlanacak? Başvurular nasıl yapılacak? Tüm detayları haberimizde paylaşıyoruz.

TYP Başvuru Şatları

Birçok adayın faydalandığı bir hizmet olan TYP Personel Alımı kapsamında yine birçok ilde adaylar ilgili sektörde istihdam edilmektedir. Buna göre programa başvuru yapmak isteyen adayların sağlaması gereken şartlar arasında,
  • Türk vatandaşı olmak,
  • İŞKUR’a kayıtlı olmak,
  • 18 yaşını bitirmiş olmak,
  • Emekli olmamak,
  • Emekli, yetim ya da malul maaşı almıyor olmak,
  • Açık öğretim ve açık lise öğrencileri hariç örgün eğitimde öğrenci olmamak,
şartlarını adayların sağlanması istenmektedir.

Nasıl Başvurulur?

Adayların ilanlar sona ermeden başvuru yapmaları gerekmektedir. Çevre temizliği görevinde istihdam edilecek olan adayların ilgili ilana başvurmak için İŞKUR üzerinden kaydolarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Herhangi bir eğitim, deneyim ya da diğer özel şartların aranmadığı ilanlara temel şartları sağlayan herkes başvurabilmektedir.


2021 TYP İlanları Ne Zaman Yayınlanır?


TYP kapsamında istihdam edilen adaylar farklı alanlarda istihdam edilmekte olup bu alanlara yönelik açılacak olan yeni ilanlar İŞKUR tarafından belirlenmektedir. 2020 yılında Pandemi sebebi ile bir çok alımlarda kısıtlanma yapılmış olup özellikle okulların açılmaması nedeni ile Toplum Yararı Programı adı altında alımlar yapılmadı. Ancak Yüz Yüze eğitimin başlaması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığında yeni alımların yapılması ön görülmektedir.

Şu anki Virüs tablosuna ve normalleşme sürecine bakıldığında ise yeni alımların Eylül 2021 yapılması bekleniyor.

İLANLAR GELMEYE BAŞLADI!

Toplum Yararı Programları kapsamında ilanlar yayımlanmaya başladı. Yukarıda da bilgisini verdiğimiz gibi Eylül ayının gelmesi ile birlikte yeni ilanlar yayımlanmaya başlandı. 81 Şehir için 10 Bin Yeni Personel Alımı yapılması bekleniyor. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak tüm TYP İlanlarına ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google