Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

İŞKUR TYP İlanları Yayınlanmaya Başladı

6 Eylül'de okulların açılacağının duyurulmasıyla birlikte İŞKUR'da TYP ilanları gelmeye başladı. TYP nedir? Nasıl başvurular? detayları paylaşıyoruz.

2021/08/20

Binlerce kişinin beklediği TYP ilanları yayınlanmaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan açıklamalara göre Okullar 6 Eylül 2021 tarihinde başlayacak. Okulların başlama kararı ile iş bulmak isteyen kişiler hemen İŞKUR tarafından oluşturulan Toplum Yararına Programı adı altında iş aramaya başladı. Uzun süredir. TYP Alımları İŞKUR üzerinde yayımlanmıyordu. Ancak Okulların açılma kararı ile yeni ilanlar geldi ve TYP Personel Alımı yapılacak.

TYP NEDİR?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

İLANLAR GELMEYE BAŞLADI!

Adaylara Müjde. TYP personel Alımı ilanları geliyor. şimdilik sayı azda olsa ilanlar gelmeye başladılar. Alımlar şimdilik Aile Bakanlıklarına ve Kültür Bakanlıklarına yapılacak. Başvuru kadroları ile Çevre Temizliği, Şoförlük kadrolarında alım yapılacak. İşte İŞKUR TYP İlanları:

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç), 
Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması 

TYP BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK? 

 Türkiye İş Kurumu aracılığı ile TYP Personel alımı başvuruları İnternet üzerinden yapılacak. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak İŞKUR TYP personel başvuru ekranına ulaşabilirsiniz. Ara Butonuna tıkladığınızda tüm ilanlar karşınıza gelecektir.

İŞKUR TYP PERSONEL ALIMI BAŞVURU EKRANI: https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google