Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Orman Genel Müdürlüğü'ne İşçi Alımı Yapılıyor

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilana göre Orman İşletme Müdürlüğüne 18 yaşını tamamlamış kamu işçisi alınacağı duyuruldu. Detaylar haberimizde.

2021/12/30

İŞKUR'da yeni ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Son yayınlanan ilanlarda Orman Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak işçi alımına adaylar yoğun ilgi gösteriyor. İlan detayları şu şekilde açıklandı:

Kamu kurumunda görev almak isteyenler kamu işçi alım ilanları üzerinden araştırmalarına devam ediyor. İŞKUR ise her gün personel alım ilanlarını güncellemeye devam ediyor. Bu kapsamda bugün yayımlanan ilana göre Orman İşletme Müdürlüğü işçi alımı yapacak. Başvurular bugün başlamış olup 3 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek.

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:
1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

B) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Özel Hususlar Hususlar
I.Genel Şartlar:

1.2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

Başvuru süresinin son tarihi itibarı ile 18 yaşını tamamlamış olmak,

3.Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4.Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

5.Adayların, başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,

6.İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen yerleşim biriminde/birimlerinde ikamet ediyor olmak,

7.Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir,

8.İstihdam, Kura usulü sözlü ve uygulamalı sınav şeklinde uygulanacaktır. (Muğla Orman Bölge Müdürlüğünce yapılacaktır.)

Özel Şartlar

  • Orta öğretim mezunu olmak.
  • Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak. (Bu rapor Koronavirüs tedbirleri kapsamında sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan adaylardan istenecektir.)
  • Başvuru süresinin ilk günü itibarı ile 40 yaşından gün almamış olmak.
  • MEB onaylı Orman Yangınları ile Mücadele Yöntemleri Eğitimi belgesi, MEB onaylı İHA ticari insansız hava aracı pilotu belgesi, Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlilik belgesi ve Amatör Denizci belgesi sertifikalarının hepsine birden sahip olmak
  • Noter kura çekiminden önce 12.01.2022 tarihine kadar istenilen belgeler Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Personel Şube Müdürlüğü’ ne teslim edilecek olup başvuru şartlarını taşımayan adaylar kura çekimine dahil edilmeyecektir.

Noter çekilişi 17.01.2022 Pazartesi günü saat 09.00 da Orhaniye Mah. Şehit Ast.Yıldıray Çeltiklioğlu Cad. No:3/6 Menteşe/MUĞLA adresindeki bulunan Yılanlı Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde yapılacaktır

İşçi alımıyla ilgili Noter kura sonuçları, sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacak adaylar listesi ve yeri, sınav sonuçları gibi her türlü duyurular Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ nün https://muglaobm.ogm.gov.tr/ web adresinden yapılacak olup, ayrıca adaylara tebligat yapılmayacaktır.

İLANI İNCELEMEK VE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google