Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

WhatsApp'a Büyük Şok! Yanlışlıkla Kabul Edilen Sözleşme Nasıl İptal Edilir

Gizlilik kurallarında yaptığı yeni güncellemeleri kullanıcılarına kabul ettirmeye çalışması nedeniyle büyük tepki gören WhatsApp'a büyük şok.

2021/01/11

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'a tepkiler çığ gibi büyüyor. Uygulamanın  Şubat tarihinden sonra yeni sisteme geçecek olması büyük tepkilere neden oldu. Gizlilik ve yeni sözleşme uyarısının vatandaşlara geleceği ve bu sözleşmenin onaylanması ile bilgilerin Facebook ile diğer bağlı şirketlerle paylaşılabileceği bildirildi. Öte yandan bu sözleşmeyi kabul etmenin zorunlu olduğu da ifade edildi. Bu durum büyük tepkilere neden olurken WhatsApp, söz konusu uygulamanın AB ülkelerini kapsamayacağı , diğer ülkeler için geçerli olacağını duyurdu. Türkiye de bu kapsamda olacak ve yeni sözleşmeyi kabul etmeyenler kullanamayacak.

WHATSAPP'A ŞOK

Gizlilik ve yeni sözleşme açıklamasının ardından WhatsApp'a büyük tepkiler gelirken birçok kişi ve önde gelen isim, artık WhatsApp'ı kullanmayacağını, bunun yerine başka mesajlaşma ve arama uygulamalarını kullanacağını söyledi. Bu karardan sonra Türkiye'de en çok indirilen mesajlaşma uygulamaları arasında ilk sırada "Telegram Messenger" yer alıyor- 10 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunan yerli mesajlaşma uygulaması BiP, en çok indirilenler listesinde üst sıralara yükseldi ve bir günde 100 binden fazla indirme sayısına ulaştı- Uzmanlar, WhatsApp'ın AB ülkelerini "zorunlu güncelleme" kapsamına almamasının "çifte standart" olduğunu belirtiyor

Türkiye'nin yanı sıra birçok ülkede yeni uygulamalar kullanılmaya , indirilmeye başlandı ve WhatsApp uygulamasını birçok kişi artık kullanmıyor.

WHATSAPP'IN YERİNE KULLANILABİLECEK UYGULAMALAR

  • Signal (Elon Musk önerdi)
  • BiP
  • WeChat
  • Telegram
  • iMessage
  • Line
  • Viber
  • Sizin kararınız ne olacak? Yorum kısmı aşağıda.

YANLIŞLIKLA KABUL EDİLEN SÖZLEŞME NASIL İPTAL EDİLİR?

Kullanım koşullarını değiştiren WhatsApp, kullanıcıların verilerinin doğrudan Facebook ile paylaşılmasını istiyor. WhatsApp, söz konusu tarihten itibaren ya bu ilkeleri kabul edersiniz, ya da hesabınızı silersiniz ifadesini kullanıyor. Bu koşulları kabul eden kullanıcılar uygulamayı kullanmaya devam ederken, kabul etmeyenler ise WhatsApp hesaplarına erişim sağlayamayacak. Sözleşme kabulü, iptali vb. bir durumla ilgili henüz aktif bir buton WhatsApp uygulamasında yer almıyor.
( Gizle )

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google