Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Devletten Çocuklu Ailelere Yardım - İşte Başvuru Sayfası

Devlet, ihtiyaç sahibi çocuklu ailelere yardım yapıyor. Yardım başvurusu e-devlet üzerinden gerçekleştirilecek. İşte başvuru sayfası ve detaylar...

2020/09/05

E-devlet'ten yapılan son dakika açıklamasına göre devlet tarafından ihtiyaç sahibi çocuklu ailelere yardım yapılacak. Yapılacak olan yardımlardaki amacın çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ailelere destek olunması olduğu belirtildi.

1000 TL BAŞVURUSU SÜRÜYOR

Pandemi sürecinde başlatılan 3. faz sosyal destek ödemesi başvurusu devam ediyor. Devletten 1000 TL yardım almak isteyen vatandaşlar e Devlet kapısı üzerinden başvurusunu yapabilir ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için 1000 TL alabilir.


ÇOCUKLU AİLEYE YARDIM

E Devlet kapısı üzerindeki SOSYAL VE EKONOMİK DESTEK HİZMETİ ekranından yapılan açıklamada maddi ve gıda ile diğer yardımların , çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlara verileceği bildirildi. 

Söz konusu resmi açıklama şu şekilde:

"Bu hizmeti kullanarak, ekonomik yoksulluk içinde olup da çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken aileler, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici veya belirlenecek süreler için verilen ekonomik destek talepleri için ön başvuruda bulunabilirler. Bu hizmetten yararlandırılan çocukların durumları en geç üçer aylık süreler ile izlenmektedir. İzlemelerde hizmetin devamı veya sonlandırılması değerlendirilmektedir."


PANDEMİ NEDENİYLE GEÇİM SIKINTISI

Pandemi süreci nedeniyle geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara yapılan ödemeler için başvurular e Devlet kapısı üzerinden alınıyor. Başvurusunu yapmak isteyen adayların ;

https://www.turkiye.gov.tr/aspb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru

adresine gitmesi gerekiyor. Linki kopyalayıp yeni sekmede açtıktan sonra KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA linkine tıklayın.ve e devlet şifreniz TC kimlik numaranızla giriş yapın.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google