Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

İhtiyaç Sahibi Öğrenciler İçin Ayda 1650 TL Yardım! Başvurular Başladı

İhtiyaç sahibi öğrenciler için aylık para yardımı başvuruları e-devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. İşte başvuru bilgileri.

2022/07/13

Devlet SED yardımı ile ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik nakit desteği vermeye devam ediyor. Söz konusu ödemelere baktığımızda aylık olarak yapıldığı ve ödemelerin ailelere yapıldığına yer verildi. Konu ile ilgili açıklamada, "Bu hizmeti kullanarak, ekonomik yoksulluk içinde olup da çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken aileler, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici veya belirlenecek süreler için verilen ekonomik destek talepleri için ön başvuruda bulunabilirler. Bu hizmetten yararlandırılan çocukların durumları en geç üçer aylık süreler ile izlenmektedir. İzlemelerde hizmetin devamı veya sonlandırılması değerlendirilmektedir." denildi.

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

E Devlet kapısı üzerinden konu ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında başvuru şartlarının şu şekilde olduğuna yer verildi:

- Haklarında bakım tedbiri kararı verilerek sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan ve desteklendikleri takdirde ailesi veya yakınları yanına verilebilecek çocuklar.

- Ekonomik yoksunluk nedeniyle, desteklenmedikleri takdirde korunmaya muhtaç duruma düşecek olanlardan haklarında bakım tedbiri kararı alınmaksızın sosyal ve ekonomik destek hizmetinden yararlandırılarak ailesi veya yakınları tarafından bakılabilecek çocuklar.

- Bakım tedbir kararlı iken yaş sınırlarını tamamlamaları nedeniyle, sosyal hizmet kuruluşlarından veya koruyucu aile yanından ayrılanlardan iş ve meslek edinme kursuna veya eğitimlerine devam eden veya bir iş ve meslek sahibi olamayıp desteklenmedikleri takdirde muhtaç duruma düşecek olan gençler.

- Olağanüstü bir felaket, tabii afet, hastalık veya kaza geçirerek belirli bir süre kendisinin ve geçindirmekle yükümlü bulunduğu aile fertlerinin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olanların çocukları ile hayati tehlike arz eden ve ameliyat gerektiren durumlarla karşılaşan veya vefat eden kişilerin çocukları

BAŞVURU E DEVLET'TEN

Bu şartları uyanların e devlet kapısı üzerinden başvurusunu yapması gerekmektedir. Aşağıdaki linke giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.


Linke tıklayın ve açılan sayfada KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA yazan yere tıklayarak kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yapıktan sonra karşınıza çıkan ekranda sağ üstte bulunan YENİ BAŞVURU butonuna tıklayarak başvuru sayfasına gidin. Başvuru sayfasına gittikten sonra belirtilen adımları takip ederek sizden istenen bilgileri girin. 

Başvuru sonrası adaylar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından incelemeye alınacak. İnceleme sonucu olumlu olanlara ayda ortalama 1650 TL'lik SED yardımı yapılmaktadır.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google