Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Aile Destek Programı Başvuru Sonuçları Açıklanmaya Başladı

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için yeni başlayan Aile Destek Programı'nda başvuru sonuçları açıklanmaya başladı. Detaylar yazıda.

2022/07/10

Maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlar için yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Aile Destek Programı'na başvuru yapan bazı vatandaşların başvuru sonuçları açıklanmaya başladı. Edinilen son dakika bilgilerine göre ihtiyaç sahibi olan dar gelirli ailelere yapılacak 600 TL'ye kadar ödemeler için değerlendirme sonuçlarının belli olduğuna yer verildi. 

AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR?

Aile Destek Programı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz haftalarda açıkladığı, dar gelirli ailelere bir sene boyunca yapılacak destek ödemesinin adı. Bu destek ödemesi kapsamında dar gelirli olan ailelere para yardımı yapılacak. Yapılacak yardımın miktarı ise şu şekilde açıklandı:BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu destek programına başvuru yapacak vatandaşlarda aranan ve aranmayan şartlar açıklandı. Buna göre , aşağıdaki şartları taşıyanlar dışındakilere yardım verilecek:

  • Türk vatandaşı olmaması,
  • Mavi Kart sahibi olması,
  • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
  • 18 yaşından küçük olması,
  • Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması,

durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Bunun yanında başvuranın; cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü veya tutuklu olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda bulunan kişilerden olması ve zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması halinde başvurular hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu kişiler program kapsamı dışında tutulmuştur.

Yukarıdaki şartları taşıyanlara verilmeyecek. Bu şartların dışındakilere verilecek.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Aile Destek Programı başvurusu ve başvuru sonuçları aynı sayfa üzerinden yapılıyor. Aşağıdaki linke giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti

Yukarıdaki linke tıklayın ve açılan sayfada KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA yazan kısma tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda eğer başvuru yapmak istiyorsanız YENİ BAŞVURU yazan yere tıklayın. Daha sonra başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eğer daha önce başvuru yaptıysanız bu ekranda başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz. Süreç devam ediyor diyorsa hala süreciniz sona ermedi. Başvuru sonuçları kademeli olarak açıklanıyor. Eğer hala sonuçlanmadıysa beklemeniz gerekmektedir.

Eğer başvuru sonucunuz olumlu ise verdiğiniz İBAN'a para yatar. Eğer iban vermediyseniz PTT aracılığıyla ödeme yapılır.

Kadın erkek diğer vatandaşlarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google