Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

En Az İlkokul Mezunu 109 Bin 746 Personel Alınıyor

İŞKUR üzerinden Türkiye'nin her bölgesinde personel alımları yapılmaya devam ediliyor. İlanlara nasıl başvurulacağına ilişkin detaylar ise haberimizde

2022/05/22

Mayıs ayının sonuna gelirken, İŞKUR'da yayınlanan 109 bin 746 açık iş ilanıyla Türkiye'ni bir çok bölgesinde bulunan kurumlara alımlar yapılıyor. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara göre en az ilkokul mezunu vasıflı veya vasıfsız personel alımı yapıldığı belirtildi. 30 Mayıs itibari ile 109 bin 746 personel alımı yapılıyor. Erkek veya kadın adaylar başvuru yapabilirken bazı ilanlarda yaş sınırı bulunmuyor ve 65 yaşına kadar olan vatandaşlar ilanlara başvuru yapabiliyor. Peki söz konusu alımların detayları neler? isegir.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

BAŞVURU DETAYLARI

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü üzerinden 109 bin 7465 personel alımı yapıldığı duyurusu paylaşıldı. Bu noktada bekçi, büro memuru, sağlık personeli, hastane personeli gibi pek çok kategori için personel alımı yapıldığı ifade edildi. Bu ilanlara başvuruların online olarak yapılabileceği paylaşıldı. İŞKUR üzerinden aşağıdaki link ile açılan sayfada e-Devlet ile giriş kısmından giriş yapılarak özgeçmiş oluşturmak sureti ile başvurular gerçekleştirilebilecek.

ARANAN ŞARTLAR

Söz konusu ilanlara başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranıyor. Adayların genel şartlara haiz olması gerekiyor. Bunun yanı sıra ilanlarda belirtilen özel şartlara da haiz olunması gerekiyor. Bu kapsamda adaylarda aranan genel şartlar şöyle oluyor:

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

İlanları görüntülemek ve başvuruda bulunmak için TIKLAYIN.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google