Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Devlet Su İşleri Lise Mezunu Yeni Personel Alımı

Devler Su İşleri (DSİ) lise mezunu adaylar arasından KPSS şartı olmadan personel alımı yapıyor. İlana ilişkin detaylar ve başvuru bilgileri yazıda.

2022/05/31

Devler Su İşleri (DSİ), İŞKUR üzerinden yayınladığı ilan ile personel alımı yapıyor. Yayınlanan ilana göre Devlet Su İşleri KPSS şartsız yeni personel alımına başladığını açıkladı. DSİ daimi personel alımı için adaylarda aranan şartlar ayrıca açıklanırken, merak edilen detaylar da tek tek paylaşıldı. DSİ daimi personel alım başvuru ekranı ve merak edilenler haberimizde..

Gelen son habere göre DSİ İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğü bünyesine daimi işçi alımı yapacak. Başlayan başvurular 3 Haziran günü sona erecek. Adayların başvuruları İŞKUR online üzerinden alınacak. Alımlar için KPSS şartı aranmayacak.

DETAYLAR AKTARILDI

Alımların şu için eski hükümlü ya da terörle mücadelede yaralananlar için yapılacağı ifade edildi. Bu konuya ilişkin ise, “Eski hükümlü veya Terörle Mücadelede Yaralanan (TMY) belgesinin aslı veya aslı gibidir onaylı suretinin sistemde renkli olarak taratılmış olması gerektiğinden başvuru yapacak adaylar, belgelerini internetten ya da bağlı bulundukları hizmet merkezlerindeki iş ve meslek danışmanlarıyla kontrol etmelidir” açıklaması yapıldı.

BAŞVURU ŞARTLARI

18 yaşını tamamlamış olmak,

Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı İklimlendirme Sistemi, Soğutma Sistemleri, Yapı Tesisat Sistemleri dallarından mezun olmak veya alanı ile alakalı MEB’e bağlı Mesleki Eğitim Merkezlerinden alınan Ustalık/Kalfalık Belgesine sahip olmak

Öğrenci olmamak

İlanın yayınlandığı tarih itibariyle en az 1(bir) yıl alanıyla alakalı olarak çalıştığını belgelendiren bonservis alabilecek durumda olmak.


 BAŞVURU ŞEKLİ

İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak , e-Devlet ve Alo 170 hattı üzerinden   30.05.2022-03.06.2022 tarihleri arasında  başvuru yapacaktır.

AÇIKLAMALAR:

1- İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.

2- Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir mesleğe başvuru yapacaktır.

3- Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

4- Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

5- Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması(bedensel ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

6- Yerleştirme işlemi yapılan ve ataması yapılanlardan, 30 gün içerisinde göreve başlamayanlar (doğum, hastalık vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç) ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanların ya da göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanların yerine sözlü sınavda yedek olarak belirlenen listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.


GENEL ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak

2- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

3- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

4- Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel bedenen, aklen ve ruhen sağlık sorununun olmadığını  belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

5- Noter huzurunda yapılacak kura çekimi sonucu açık iş sayısının dört katı kadar aday asil olup açık iş sayısının 4 katı kadar aday yedek listede olacaktır.

ÖNEMLİ NOT 1:

Mülakat ve uygulama sınavı için İşkur tarafından bildirilen nihai listede ismi yer alan adaylara sınav tarihi ve istenecek evraklar Bölge Müdürlüğümüz web sitesinde (bolge02.dsi.gov.tr) duyurulacak olup ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Mülakat sınavında başarılı Tesisat Teknolojileri  ve iklimlendirme  Teknisyeni pozisyonunda çalışmaya hak kazanan kişinin bedenen çalışmaya engel bir durmunun bulunmadığını gösterir tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak Sağlık Kurulu Raporunu ibraz etmesi gerekir.

İLAN DETAYLARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google