Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Bakan Duyurdu: Kamuya 5.000 Kişi Daha Alınacak!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, bakanlık bünyesine 5 bin kişinin daha alınacağını söyledi. İşte detaylar..

2022/04/17

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'den 5.000 personel alımı açıklaması geldi. Bakan Kirişçi düzenlediği toplantı sonrasında Bursa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Ziyaret sonrasında milletvekilleriyle toplantı yapan Kirişçi AK Parti İl Başkanlığı’nda partilileri ile bir araya geldi.

BAKAN DUYURDU

Bakan Kirişçi, yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Sabah güzel bir toplantıda sektör paydaşlarıyla bir araya geldik. Burada çok şey öğrendik. Onlara da bizim tarıma bakış açımızı paylaştık. Bizim tabi ki bakanlığımızın ismi Tarım ve Orman Bakanlığı. Sadece tarım yok, aynı zamanda Türkiye’nin tarım topraklarından daha fazla ormanlarımız var. Diğer taraftan bizim DSİ gibi bünyemizde devasa bir genel müdürlüğümüz var. Türkiye’de suyun yönetiminden ve suyun tarlaya, içme suyu olarak meskenlere ve sanayi tesislerine ulaştırılmasında gerçekten önemli bir görev ifa eden DSİ’miz var”

5 BİN KİŞİ DAHA ALINACAK

Tarım Bakanlığı bünyesine 5 bin kişinin daha alınacağını söyleyen Kirişçi, “150 bine yakın çalışanımız var. Hali hazırda 145 bin, bundan sonra ilan etmiş olduğumuz personel ile birlikte 5 bin civarında, 150 bine ulaşacağız. Böylelikle Türkiye’nin beşinci büyük bakanlığı olma yolunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google