Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Asgari Ücrete 2. Zam Gelecek Mi?

Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar geldi.

2022/03/25

Hayat pahalılığının devam etmesi ve enflasyonun henüz düşüş eğilimine geçmemesi asgari ücrette 2. zammı gündeme getirdi. Asgari ücrete 2. zam gelecek mi? Sorusunun yanıtını milyonlarca vatandaş merak ederken, konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz.

NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi nedeniyle gerçekleştirdiği Belçika ziyareti dönüşünde gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan da asgari ücretteki ara zam beklentisine ilişkin  önemli değerlendirmelerde bulundu.

ASGARİ ÜCRET ARTACAK MI, ARA ZAM OLACAK MI?

Erdoğan “Yılbaşında asgari ücret ve memur maaş zammı belirlendikten sonra “Gerekirse yıl ortasına doğru enflasyon ve günün koşulları değerlendirilerek tekrar bir değerlendirme yapılabilir” dediniz. Geçtiğimiz günlerde masada işçi adına pazarlıkları yürüten Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da biz bir davet gelirse zevkle o masaya otururuz dedi. Bir gündem var mı, yıl ortasında asgari ücretle ilgili yeni bir gelişme, bir zam olur mu? Bir de emekliler için bayram ikramiyesi ödeniyor, onların da bir zam beklentisi var, emeklilere de bir müjdeniz olacak mı?” sorusuna “Şu anda daha üçüncü aydayız. Yıl ortasına geldiğimiz zaman zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanım da önüme mevcut durumu getirir. Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne kadar samimi görüş alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler neticesinde de yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır.” yanıtını verdi.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google