Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Bakan Tarih Verdi: 40 Bin Personel Alınacak

Herkesin beklediği o müjdeli haber Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. İşte Bakan Koca'nın 40 bin kişilik istihdam açıklaması...

2021/12/14

Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı'na personel alımı bekleyen vatandaşlara müjdeli haberi verdi. 30 bin sözleşmeli, 10 bin sürekli işçi olmak üzere 40 bin kadro oluşturulduğunu ve 20 bin sözleşmeli personel alımı için kılavuzun ÖSYM’ye gönderildiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından önemli değerlendirmelerde bulundu. Koca paylaşımında, Cumhurbaşkanlığı tarafından Sağlık Bakanlığına 30 bini sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere, toplam 40 bin pozisyon/kadro ihdasının yapıldığını hatırlattı. Koca açıklamasında Taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere KPSS puanına göre merkezi yerleştirmeyle 20 bin sözleşmeli personel alım sürecinin başlatıldığı müjdesini verdi.

ÖSYM’ye Gönderildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde;

-Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanlığı tarafından Bakanlığımıza 30.000’i sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere, toplam 40 BİN POZİSYON/ KADRO ihdası yapılmıştır. 20.000 sözleşmeli sağlık personelinin alımına ilişkin kılavuz ÖSYM’YE GÖNDERİLDİ.

-Taşra teşkilatımızda istihdam edilmek üzere, KPSS PUANINA GÖRE, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 20 bin sözleşmeli personel alım sürecini başlatıyoruz. Gerekli bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye verilmiştir.

-10.348 HEMŞİRE, 1.600 EBE VE 6.604 SAĞLIK TEKNİSYENİ/ SAĞLIK TEKNİKERİ ile psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri alımı yapılacaktır.

Duyuruları Takip Edin

-TERCİH KILAVUZU, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini Kılavuzda belirtilen tarihler arasından yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.

Mart Ayı İçinde İlana Çıkılacak

-Kırk bin kadro kapsamındaki 10.000 SÖZLEŞMELİ sağlık personeli pozisyonu ile 10.000 SÜREKLİ İŞÇİ kadrosu için Mart ayı içinde ilana çıkılarak alım işlemi yapılacaktır. 

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google