Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Piyasalar Alev Aldı! Dolar ve Altında Şoke Eden Fiyatlar

2021/11/16

Doların ateşi sönmüyor. Son günlerde hareketli günler geçiren dolar ve altında rekor seviyeler görüldü. Dolarda bugün gün içi en yüksek 10,40 seviyelerini test ederken gram altında gün içi en yüksek seviye olarak 622,9 TL görüldü. 

Merkez Bankası enflasyondaki yükselişe ve TL’de lokallerin alım gücünü düşüren değer kaybına rağmen para politikasını gevşetiyor. Dolar kuru ise Türkiye’deki enflasyon ve para politikası endişeleri ve doların küresel olarak değer kazanmasıyla birlikte 10 liranın üstündeki seyri devam ediyor.


“DİKKATLİ OLMAMIZI GEREKTİRİYOR”

5. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, “Enflasyon cephesinde maalesef arzuladığımız seviyede değiliz. Küresel konjonktür ve yurt içi görünüm enflasyonla mücadelede son derece dikkatli olmamızı gerektiriyor” dedi.

Altın fiyatları ise, ABD enflasyon verisinin beklentilerin üzerinde gelmesiyle yükselişini sürdürerek 615 liradan işlem görüyor. Altının yükselmesiyle birlikte ilk kez dört haneleri gören çeyrek altın, 1008 TL seviyesine yükselerek tarihi rekor kırdı.

Akaryakıt ve gıdaya yapılan iki fiyat artışı daha enflasyonun yüksek seyrini koruyabileceğine ya da yukarı yönün korunabileceğine işaret etti.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google