Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den Asgari Ücret Açıklaması

Milyonlarca vatandaşın gözü asgari ücrete çevrildi. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar...

2021/11/05

Asgari ücrette son düzlüğe yaklaşılırken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bakanlığının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda asgari ücrete ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

Bilgin, "İşçilerimizi koruyan, asgari ücret meslesini Türkiye gündeminden çıkaracak bir düzenleme olacak. Asgari ücretle ilgili Türkiye çapında anket yapıyoruz. Enflasyon karşısında emeği koruyacak bir asgari ücret seviyesinin belirlenmesi gerektiği düşüncesiyle hareket ediyoruz." dedi.

Bilgin 3600 ek gösterge ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Bilgin, "3600 ek göstergenin kapsamı ve maliyetiyle ilgili çalışma yapıyoruz." diye konuştu.

Sözleşmeli kamu personelinin kadroya geçişiyle ilgili Bakan Bilgin, "İsteyen sözleşmelilerin kadro hakkına sahip olması konusunda çalışmamızı sürdürüyoruz." diye konuştu.

Elvan da asgari ücret mesajı vermişti

Perşembe günü konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan da asgari ücret konusunda açıklamalarda bulunmuştu. Elvan, Türkiye'nin 2023 Vizyonu Zirvesi'nde konuştu. Bakan Elvan yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımızın en hassas olduğu hususlardan biri vatandaşımızın enflasyona ezdirilmemesi. Asgari ücret başta olmak üzere bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz" demişti.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google