Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

İŞKUR'dan 15 Yaş Üzeri Herkese Gelir Kapısı Açıldı. Ödemeler Günlük Yapılıyor

İŞKUR iş başı eğitim programlarına 15 yaşından büyük herkes katılabiliyor. İŞKUR iş başı eğitim programları hakkındaki tüm detaylar yazıda.

2021/09/11

İŞKUR, iş başı eğitim programlarıyla ülke istihdamını arttırmaya yönelik çalışmalar yürütmeye devam ediyor. İş Başı Eğitim Programı; kuruma kayıtlı işsizlerin, kuruma kayıtlı işyerlerinde, sahip oldukları mesleki bilgileri uygulamalı olarak pekiştirmeleri, iş ve üretime yardımcı olmaları için tasarlanmış bir program olarak biliniyor.

15 yaşını doldurmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, işverenin birinci veya ikinci derece kan hısımı, eşi ve son 3 ayda çalışanı olmama, program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmış bulunmak gibi şartları karşılayan herkesin başvurabildiği İşbaşı eğitim programında, katılımcılara da günde 108,68 TL ödeme yapılıyor.

Ödeme ücreti, kursiyerin öğrenci olması halinde 81,51 TL, işsizlik maaşı alıyorsa 54,34 TL oluyor. İşsizlik maaşı alan bir kişi; programa dâhil olduğu takdirde işsizlik maaşı kesilmiyor.


İŞKUR İEP BAŞVURULARI İÇİN GEREKLİ BELGELER

Talep dilekçesi,

İşveren taahhütnamesi,

Ön Talep Formu,

İşveren türüne göre; ticaret sicil gazetesi, vakıf senedi, dernek tüzüğü, merkezin bulunduğu ile ait birlik veya oda kaydı belgelerinin aslı veya noter onaylı örnekleri veya işverenin hukuki durumunu gösterir belge,

İşverenin veya işverenin imzaya yetkili temsilcisinin imzasını gösterir belge.

Son üç aylık sigortalı çalışan sayısını gösteren belge veya katılımcı adaylarının son üç aya ait sigorta dökümünü gösterir belge

Yukarıda listelenen belgelerle ikamet ettiğiniz ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

PROGRAM NE KADAR SÜRÜYOR?

Program süresi;

Siber güvenlik,

bulut bilişim,

oyun geliştirme gibi alanlarda 9,

bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde 6,

diğer sektörlerde ise 3 ayı aşamıyor.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google