Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

280 Bin Kişiye Aylık 1500 TL Destek Verilecek

280 binden fazla kişiye aylık 1500 TL destek ödemesini kapsayan teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundan geçti. Peki kimler faydalanabilir?

2021/04/09

İhtiyaç sahibi vatandaşların dikkatine:
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, 282 bin kişinin 1500 liralık aylık destekten faydalanmasını beklediklerini söyledi.  Birçok düzenlemeyi beraberinde getiren torba yasa teklifi TBMM'de Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Teklifin en önemli maddeleri arasında yer alan, kafe ve restoran çalışanlarına yönelik destek düzenlemeleri dikkat çekti. Konuya ilişkin komisyonda konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Erdem, "Yeme-içme sektöründe çalışan 537 bin kişi var. Bunun 165 bin kişisi kısa çalışmadan faydalanıyor. 90 bin kişisi ise nakdî ücret desteğinden faydalanıyor. Bunların hepsi 255 bin... Bunu 537 binden düştüğümüz zaman 282 bin potansiyelimiz var.17 Nisan'dan (2020) önce işbaşında olanlar yani çalışanlar, bir şekilde iş yerinde hizmet akdi devam edenler ya kısa çalışmadan faydalanıyorlardı; ya da ücretsiz izin ile nakdî ücretten faydalanıyorlardı. Fakat daha sonra, 17 Nisan'dan sonrası için işe girmiş olanlar veya faydalanamayanlar -dört yüz elli ve doksan günlük bir şey vardı- bir şekilde açıkta kalıyordu. Şimdi dolayısıyla, bu kısa çalışmadan veya nakdî hizmet desteğinden faydalanamayanları da biz bunlara dâhil ettik" şeklinde konuştu. 

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google