Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Genç İşsizlerin Para Kazanma Umudu Oldu! Yönelenlerin Sayısı 5 Milyonu Geçti

Pandemi nedeniyle artan işsizlikle birlikte gençler para kazanma yöntemi arayışına girdi. Bitcoin borsalarında açılan hesap sayısı 5 milyonu geçti.

2021/03/28

Pandemi etkisiyle kripto paralara olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Sosyal medya hesaplarından Bitcoin üzerine yapılan paylaşımlarla zengin olma hayalleri katlanan gençler, ceplerindeki 100-200 TL'leri dahi borsalar üzerinden Bitcoin'e yatırarak zengin olma umudunu yaşıyor.

Sadece genç işsizler değil, bankada biraz birikmiş parası olanların da bitcoin üzerinden zengin olma hayalleri içerisinde olduğu gözlemlenirken, son zamanlarda bitcoin nedeniyle intiharların da arttığı bildiriliyor.

Son olarak, bankadan kredi çekerek, ev ve arabasını sattıktan sonra arkadaşından 30 bin lira borç alıp, bunu ödeyemeyince intihar eden gencin haberi gündeme düşmüş, gencin akrabaları Bitcoin'in kumar gibi bir hâl aldığını vurgulamıştı. Dijital para piyasalarının iyi analiz edilmeden, arka planındaki gelişmelerin gözlenilmemesi, oluşabilecek ani yükseliş ve düşüşlerin hesap edilmemesi beraberinde büyük ekonomik buhranları ve intiharları da getirebiliyor. Uzmanlar, geleceğin para birimi olarak kabul edilen kripto paralarla ilgili iyi araştırma, gelişmeleri takip etme, uzun vadede iniş çıkışları gözlemlemeden yapılacak ciddi yatırımların büyük risk haline gelebileceğini vurguluyor.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google