Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Erdoğan Açıkladı: 15 Bin Personel Alımı Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamalarında Ford Otosan bünyesine 15 bin personel alımı yapılacağını söyledi.

2021/03/16

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin en büyük üretim tesisi olacak" diyerek 15 bin kişiye iş imkanı sağlayacağını açıkladı.

Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hatırlanacağı üzere Ford Otosan 2 milyar liralık yatırım planını kamuoyu ile paylaşmıştı. Biz de bu yatırımı proje bazlı destek programına alarak kendilerine gereken her desteği verdik. Yatırımcılara sahip çıkmaya devam ediyoruz. Ford Otosan halihazırda Türkiye'deki otomotiv üretim ve ihracatının yüzde 25'ini sağlıyor, 12 bin insana istihdam sunuyor. Yüzde 75'lik yerlilik oranına sahip." ifadelerini kullandı.


15 BİN PERSONEL ALINACAK

Erdoğan , söz konusu projelerle birlikte 15 bin kişiye iş imkanı doğacağını söyledi ve "Geleceğin otomotiv sanayisinde elektrikli ve bağlantılı ticari araçların en büyük üretim merkezi Türkiye olacaktır. Ford Otosan'ın proje sonrası üretim kapasitesi 650 bine yükselecek. 130 bin adetlik bir batarya kapasitesi de ülkemize kazandırılacak. İlave 3000 kişilik ilave istihdam olacaktır. Bu yatırımın yan sanayiye ciddi katkılar yapmasını, ilave 15 bin kişilik dolaylı istihdam gerçekleştirmesini bekliyoruz.

Türkiye'de yatırım yapan şirketlere her gün yenilerinin eklenmesinin gerisinde son 18 yılda uyguladığımız girişimci dostu politikalar bulunuyor. Herkes için cazip bir yatırım iklimi oluşturduk. Yurt dışı seyahatlerimizde düzenlediğimiz iş forumlarında, girişimcilerimizi buluşturarak yeni ortaklıkların kurulmasına vesile olduk. Son derece sınırlı ticaretimizin olduğu ülkelerde bugün Türk malı ürünler kullanılıyor. Geçen yıl salgından dolayı düşmüş olsa da, turist sayımız her sene rekor kırıyor.

Türkiye'nin otomobili projesi tüm hızı ile devam ediyor. İlk üretim araçlarını 2022 sonunda banttan indirmeyi planlıyoruz. Dünyada ilk 5, Avrupa'da lider olmayı hedefliyoruz.

Türkiye'yi dünyanın önemli batarya üreticilerinden biri haline getirmekte kararlıyız. Yerli ve yabancı bilim insanlarını ülkemizin sunduğu fırsatlardan istifade etmeye davet ediyorum." dedi.


BAŞVURU

Söz konusu personel alımları için başvuru sayfası henüz açılmadı. Başvurular başladığında web sitemizde yayınlayacağız.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google