Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sokağa Çıkma, Seyahat ve Yeni Yasaklar Hakkında Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

2021/03/15

Kademi olarak normalleşmeyle birlikte bazı illerde kısıtlamaların bir kısmı kaldırılırken yüksek riskli illerde kısıtlamalar devam ediyor. Son dönemlerde artan vakan sayılarıyla birlikte tekrardan kapanma olacak mı? Soruları gündeme gelmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Biz ülke içinde her yeri açsak dünyada durum kötüyse bir yararı olmaz. Geçtiğimiz kabine toplantısında illeri sınıflandırdık. Her sınıfta normalleşme adımlarını açıkladık. Yeni normalleşme tedbirlerini paylaşırken şehirlerin gelecekte hangi sınıfta yer alacaklarına kendilerinin karar vereceğini söylemiştik. 

Sağlık Bakanlığı yakında takip ediyor. Bugün son 2 haftadaki gelişmelerin üzerinde durduk. Kimi illerde vaka yükselişi var. Ama bu artışın hastane ve entübeye az yansımasını da gördük. Aşılamanın da yaygınlaşması ile salgınla mücadele daha da artacak. Denetimleri daha sıkı yürüterek süreci takip edeceğiz. 

Tüm bu verileri göz önüne alarak şehirlerdeki mevcut uygulamaları sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık. "


YENİ KISITLAMA YOK, GEVŞETİLEN KISITLAMALAR YOK

Erdoğan açıklamasında kısıtlamaların şimdiki gibi devam edeceğini, yeni kısıtlama olmayacağını söyledi.

Erdoğan açıklamasında tedbirlere uyulmaması durumunda kısıtlamaların yeniden gelebileceğini söyledi.

Sizce kısıtlamalar artmalı mı azaltılmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.


BİLİM KURULU: SEYAHAT YASAĞI GELSİN

Bilim Kurulu üyeleri daha önce yaptıkları açıklamada sarı ile mavi iller dışındaki illere seyahat yasağı gelmesini istemişti.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google