Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Koronavirüs Mağdurlarına Kira ve Maddi Destek: Başvurular Yarın Başlıyor

Koronavirüs mağdurlarına maddi destek verilmeye devam ediyor. En son yayınlanan genelgede Pandemiden etkilenen esnaflara yardım edileceği açıklanmıştı

2021/01/03

Koronavirüsün ekonomi üzerinde yarattığı etkileri en aza indirmek için çeşitli destek paketleri uygulanmaya devam ediyor. Bu bağlamda Ticaret Bakanlığı'nın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, ilgili başvuruların e-Devlet üzerinden alınacağı kaydedilirken, "Pandemiden etkilenen Esnaf, Sanatkar ve Gerçek Kişi Tacirlerin gelir kaybı ve kira desteği başvuruları yarından itibaren T.C. Kimlik Numarasının son hanesine bakılmaksızın e-devlet üzerinden alınacaktır." denildi.

Başvuru sürecine ilişkin daha önce yapılan açıklamada kimlik numaralarına göre başvuruların alınacağı kaydedilmişti. Son duyuruda, kimlik numarasının son hanelerine bakılmayacağı belirtilirken, başvuru sonuçlarının işlemler tamamlandıktan sonra turkiye.gov.tr adresinden açıklanacağı belirtildi.
Resmi duyuruda ayrıca, "Başvuru sonuçları destek başvuruları tamamlandıktan sonra www.turkiye.gov.tr adresinden açıklanacaktır. Başvuru süreci sonrası yapılacak değerlendirme sonrasında hak sahiplerine yapılacak ödemeler Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanacak tarihte başvuru esnasında verilen banka hesap numaralarına otomatik olarak aktarılacaktır. Başvuruya ilişkin tüm süreçler turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığı ile yürütülecektir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur." denildi.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google