Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

81 İlde Adliye ve Ceza Evlerine 10.000 Personel Alınacak

Adalet Bakanlığı personel alımı bekleyenlere müjde! CTE, 81 şehirdeki adliyelere ve cezaevlerine en az lise mezunu 10 bin personel alımı yapacak.

2020/12/22

81 şehirde bulunan adliye ve ceza evlerine en az lise mezunu adaylar arasından 10 bin kamu personeli alınacak. Yapılacak alımlara ilişkin detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı ile CTE 'ye 10 bin sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı açıklanmıştı. Sözleşmeli personel alımına dair yönetmelik değişikliği ise geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete 'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Söz konusu kararın Resmi Gazete'de yayımlanması sonrası adaylar ilanı beklerken, Eylül-Ekim ayında yayımlanması beklenen ilan oldukça gecikti.


BAKAN GÜL AYLAR ÖNCE 10 BİN ALIM YAPACAĞIZ DEMİŞTİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamada 81 şehirde adliyelere ve cezaevlerine 10 bin sözleşmeli personel alımı planladıklarını söylemişti. Bilgi alış verişi için TIKLAYIN


YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ İLE O ADAYLARA ÖNCELİK

Yönetmelik değişikliği ile bazı bölümlerden mezun olan adaylara öncelik verileceği bildirildi. İşte o açıklama:

"Zabıt kâtibi, mübaşir, infaz ve koruma memuru ve cezaevi kâtibi kadroları için seçim yapılırken; hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu veya meslek yüksekokullarının adalet, adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program veya alan mezunlarına öncelik."

Diğer mezunlardan alınmayacak mı?

Cevap: Zabıt katibi, İKM ve mübaşir ile diğer kadrolara en az lise mezunu personel alımı yapılacak ve geçen senelerde olduğu gibi en az lise mezunları ilanlara başvuru yapabilecek. Ancak mülakat aşamasında yukarıda yazan bölümlerden mezun olanlara öncelik verilecek. 


İLAN TARİHİ

Edinilen son bilgilere göre ilanın yakın zamanda gelmesi bekleniyor

İlan için KPSS şartı 70 olacak. 

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google