Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Başvuru Yapan Tüm Vatandaşlara 8-9 Ekim'de 1200 TL Ödeme Yapılacak

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, vatandaşlara pandemi döneminde yapılan nakdi destektekler hakkında açıklamalarda bulundu.

2020/10/01

Pandemi döneminin getirdiği ekonomik yıkım nedeniyle geçim sıkıntısı çeken bir çok vatandaşa çeşitli sosyal yardım programlarıyla destek olunmaya devam ediliyor. Bu bağlamda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 8-9 Ekim tarihlerinde nakdi ücret ödemeleri yapacaklarını duyurdu, yeni tip Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler sırasında işten çıkartılan vatandaşlara özel olarak haklar sunuldu, verilen bu haklar sayesinde vatandaşlar mağdur olmayacaklar ve nakdi destek alabilecekler. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk nakdi desteklerle ilgili açıklamada bulundu, ödemelerin 8-9 Ekim tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. Yeni tip Koronavirüs salgını sebebiyle ücretsiz izne çıkartılan ya da tamamen işten çıkartılan vatandaşlara tanınan imkanlar sayesinde nakdi ücret destekleri hız kesmeden devam ediyor.

Vatandaşa Destek!

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlerle birlikte vatandaş ekonomik ve sosyal olarak gerileme yaşamakta, yaşanan bu gerilemeler yüzünden vatandaşlar büyük zorluklar çekiyorlar. Vatandaş ekonomik açıdan gerileme yaşamasın olumsuz etkilenmesin diye hükümet tarafından yardımlar arttırıldı. Nakdi olarak verilecek yardımların ödemeleri 8-9 Ekim tarihleri arasında yapılacak. 15 mart 2020 itibari ile işten atılan ya da ücretsiz izne çıkartılan vatandaşlara 30 Eylül tarihine kadar iş bulamamaları şartı ile TC Kimlik numarasının son iki hanesine göre nakit destek alabilecekler. Kimlik numaralarının sonu 0,2,4 olan vatandaşlar 8 Ekim. Kimlik numaralarının sonu 6,8 olan vatandaşlar 9 Ekim 2020 günü nakit destek alabilecekler. Nakdi destek ödemeleri ne kadar sürecek bilinmiyor.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google