Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

81 Şehirde Öğrencilere Verilecek Ücretsiz Tabletten Kimler Faydalanabilir

Öğrencilere 500.000 tablet vereceği açıklandı. Peki ücretsiz olarak dağıtılacak tabletlerden kimler nasıl faydalanacak? İşte detaylar...

2020/10/12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası öğrencileri heyecanlandıran 500.000 tablet açıklamasında bulunmuştu.

ZİYA SELÇUK 'TAN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün bir açıklama yaptı. İhtiyaç sahiplerine dağıtılacak tabletlerle ilgili yapılan açıklamada Bakan Selçuk, "Önemli bir ihtiyacımız tablet ihtiyacı, bu ihtiyacı büyük oranda EBA televizyonu tarafından karşılanıyor. Tabletlerin dağıtımı bu haftadan itibaren başlıyor, peyderpeyi devam edecek." ifadelerini kullandı.


DAĞITIM BAŞLIYOR

Milli Eğitim, 81 şehirde ihtiyaç sahibi olan öğrencilere ücretsiz şekilde tablet dağıtımı olacak. Dağıtımlar 81 şehirde yapılacak.


KİMLERE VERİLECEK KİMLERE VERİLMEYECEK?

  • Devlet tarafından dağıtılacak tabletlerle ilgili başvuru şartlarına şu şekilde yer verildi:
  • İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından;
  • Ailesinin gelir düzeyi,
  • Eğitim çağındaki kardeş sayısı,
  • Yüz yüze eğitime devam etme durumu,
  • Özel eğitim gereksinim halleri gibi hususlarda resmi veriler üzerinden bir önceliklendirme yapıldı. 
  • Bu açıklamaya göre ihtiyaç sahibi olan ailelere, eğitim çağında olan kardeş sayısına, yüz yüze eğitime devam etme durumuna bakılacak.


BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Ücretsiz tablet için başvuru açıklaması gelmedi. İnternet üzerinden ya da bir yere gidilerek başvuru yapılacağı konusunda açıklama gelmedi. Edinilen bilgilere göre MEB'in , ailelerin durumuna göre tabletleri dağıtacağı öğrenildi. İl İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve öğretmenlerinize tablet ihtiyacı olduğunuzu iletebilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google