Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Bekçi Alımlarını Bekleyenleri İlgilendiren Haber: Başvuru Şartları Açıklaması

Bekçi alımı bekleyen adayları ilgilendiren önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Bekçi alımlarıyla ilgili yapılan açıklamada en çok merak edilen konulardan olan mezuniyet ve ikamet şartlarına değinildi. İşte bekçi alımları hakkında son gelişmeleri

2020/07/05

Bekçi alımı şartları

Binlerce kişinin beklediği bekçi alımlarıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz aylarda TBMM 'de yapılan görüşmeler sonrası Bekçilik Kanun Teklifi kabul edilmiş ve Resmi Gazete 'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Bekçilik Kanun teklifinin yürürlüğe girmesiyle birlikte bekçi alımlarıyla ilgili birçok önemli düzenleme de hayata geçmiş oldu.

JANDARMA 'YA BEKÇİ ALIMININ ÖNÜ AÇILDI

Söz konusu kanun ile yapılan en önemli değişikliklerden biri jandarma bünyesine bekçi kadrosunun açılması oldu. Söz konusu kanun eklenen madde ile jandarma teşkilatına bekçi kadrosu da eklendi ve artık yeni dönem alımlarında bekçiler jandarma bünyesinde de çalıştırılabilecek.

Söz konusu kanun maddesi şu şekilde:

"Genel kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak üzere, emniyet ve jandarma teşkilatları bünyesinde silahlı bir kolluk olarak çarşı ve mahalle bekçileri istihdam edilir.

Emniyet ve jandarma teşkilatlarında istihdam edilen çarşı ve mahalle bekçilerinin amirleri meslek hiyerarşileri içinde tespit edilir."

İKAMET ŞARTI HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ

TBMM 'de yapılan görüşmeler sırasında jandarma bünyesine yapılacak bekçi alımları ile ilgili açıklamalar geldi. Yapılan açıklamada jandarma bekçi alımında mahalleden istihdam olacağına yer verildi. Yapılan açıklamada "Mahalleden olacak bekçi, mahallenin çocuğu olacak" ikamet şartı bu şekilde olacak dendi.

MEZUNİYET AÇIKLAMASI

Jandarma ve EGM bünyesine yapılacak bekçi alımlarının en az lise mezunu adaylar arasından olacağı açıklandı.

BEKÇİ MAAŞLARI NE KADAR?

YENİ BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN?

Yeni dönem bekçi alımı ilan tarihi henüz açıklanmadı. Bekçi alımlarıyla ilgili gelişmeleri isegir.net olarak anbean sizlerle paylaşmış olacağız.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google