Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Maaşı Ödemelerinin Yapılacağı Tarih

Mayıs ayı kısa çalışma ödeneğinin ödeneceği tarihler belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kısa çalışma ödeneğinin vatandaşların hesabına yatırılacağı tarih hakkında açıklama yaptı. Peki ödemeler ne zaman yapılacak? Tüm detayları haberimizde paylaşıyoruz.

2020/06/01

Kısa Çalışma Ödeneği Tarihleri

Kanununda belirlenen şartları yerine getiren vatandaşlar için ödenen kısa çalışma ödeneğinin, ne zaman yatırılacağı merak edilmeye başlandı. Ay başının gelmesiyle beklentileri artan vatandaşlar, bu kapsamdaki araştırmalarına hız verdi. İşte, 'Kısa çalışma ödeneği ödemeleri ne zaman?' sorusunun yanıtı...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacağını bildirdi.

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Koronavirüs tedbirleri kapsamında 5 Haziran'da yapılması gereken mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ile kısa çalışma ödeneği ödemelerinin erkene alındığını ifade etti.

Bakan Selçuk, ödemelerin bugünden itibaren T.C kimlik numaralarının son hanesine göre hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacağını ifade etti.

Koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için ödemelerin başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacağını aktaran Selçuk, sistemde IBAN bilgileri bulunmayanların da PTT üzerinden ödemelerinin yapıldığını hatırlattı.

Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında tüm toplum kesimlerini desteklemeye devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

"Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 1-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Buna göre, T.C kimlik numaralarının son hanesi 0 olanlara 1 Haziran'da, 2 olanlara 2 Haziran'da, 4 olanlara 3 Haziran'da, 6 olanlara 4 Haziran'da, 8 olanlara da 5 Haziran'da ödemeler yapılacak."

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google