Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Kafeler – Starbucks ve Restoranlar Ne Zaman Açılacak?

Korona virüsü nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kafeler, restoranlar, spor salonları, berber ve güzellik merkezi gibi alanların kapatılmasına karar verilmişti. Geçtiğimiz günlerde yapılan düzenlemeyle birlikte berber ve güzellik salonlarının gerekli tedbirleri aldığı taktirde tekrar açılmasına karar verilmişti. Peki kafeler, kahvehaneler ve restoranlar ne zaman açılacak?

2020/05/24


Kontrollü bir şekilde sosyal hayata dönülmeye başlanmasıyla birlikte gözler kafeler, restoranlar, spor salonları gibi yerlerin ne zaman açılacağına çevrildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son Bilim Kurulu toplantısının ardından "Bayramdan sonra daha özgürüz" mesajından sonra gözler bayramdan sonra yapılacak Bilim Kurulu toplantısına çevrildi. Vaka sayısındaki azalma eğiliminin devam etmesi halinde aşama aşama devreye sokulacak yeni serbestlik kararları belirleniyor. İşte Haziran ayında beklenen normalleşme planlarının detayları

LOKANTALAR, KAFELER, STARBUCKS NE ZAMAN AÇILACAK?

Ramazan ayından sonra uygulanan kısıtlamalarda kademe kademe rahatlama olacak. Restoranlar, kafe ve lokantaların normalleşme sürecinin ikinci yarısı olan haziran ayı ortasında açılması planlanıyor. Restoranlarda maske ve mesafe kuralı zorunlu olacak, sandalye sayısı azaltılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Bayramdan önce restoranların açılması düşünülmüyor. Bayramdan sonraki süreçte salgının seyrine göre değerlendirilecek." dedi.

SPOR SALONLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Spor salonlarının ise haziran ayının son haftası açılması öngörülüyor. Sürücü okulları, dans okulları, futbol ve basketbol okullarının ikinci aşamada açılması hedefleniyor.

AT YARIŞLARI HAZİRANDA

At yarışlarının haziranda başlaması planlanıyor. Basketbol ve voleybolda liglerin önümüzdeki hafta açıklanacak karar ile tescil edilmesi gündemde.

DİŞÇİLER EYLÜL'DE

Diş hekimlerinin ve fizyoterepistlerin ise 1 Eylül'de göreve başlaması planlanıyor. 3. aşamaya kadar çalışmaya başlaması hedefleniyor.

EHLİYET KURSLARI 1 HAZİRAN SONRASI

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Haziran sonrası bazı kurumları da açmayı düşünüyor. Bilim Kurulu onaylarsa yaygın eğitim veren tüm kursların açılması yönünde çalışma var.

Sürücü kurslarının uygulama sınavında bir arabada sürücü adayıyla birlikte denetmen olarak görev yapan toplam 4 kişi bulunuyorsa, bunların sayısının azaltılması planlanıyor. Mevzuat da buna göre düzenlenecek.

25 İLDE SIFIR VAKA

Son verilere göre 25 ilde bir haftadan beri yeni vaka görülmüyor. 50 ilde ise her gün görünen ek vaka sayısı 10 civarında. Ancak lokal hareketliliklere bağlı olarak yaşanacak artışlar ve sıçramalar, il pandemi kurullarının kararlarıyla izlenecek.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google