Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

65 Yaş ve Üzerine Memleket İzni

Korona virüsü nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 65 yaş ve üzeri kişilere önce sokağa çıkma yasağı ardından da seyahat kısıtlaması getirilmişti. Sağlık Bakanlı Fahrettin Konca'nın bugün yaptığı açıklamaya göre 65 yaş ve üzeri kişiler 1 ay dönmemek üzere memleket izni verildi.

2020/05/20

65 yaş memleket izni

Son günlerde vaka sayılarında yaşanan düşüş ve virüsün önceki günlere nazaran kontrol altına alınmasından dolayı  kontrollü bir şekilde sosyal hayata dönüşe geçiliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca videolu konferans şeklinde yapılan toplantı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan'ın açıklamalarında 65 yaş üzeri vatandaşlar için memleket iznine yer verildi.

65 YAŞ VE ÜZERİNE MEMLEKET İZNİ
Konuya ilişkin Bakan'ın açıklaması şöyle: "65 yaş üzeri büyüklerimiz bu dönemde çok büyük fedakârlık gösterdiler. Bu dönemde en çok uyum ve hassasiyet gösteren büyüklerimiz oldu. Gençlerimiz de oldu. 83 milyon bu dönemde hassasiyet noktasında olması gerekeni yaptığı kanaatindeyim. 65 yaş üzeri büyüklerimizle ilgili sayın Cumhurbaşkanımızla da görüştüm. 65 yaş üzeri büyüklerimize küçük bir müjdemiz olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Bilim Kurulu'nda görüşmüş olduk. 65 yaş üzeri büyüklerimiz eğer memleketlerine gitme noktasında sabit bir yere gittiğinden emin ise, sağlık durumları aile hekimleri açısından bir sorunları yoksa ilgili Kaymakamlıktan yanlarında zorunlu gerektiğinde bir veya iki kişi olmak suretiyle 1 aylık bir zaman zarfında dönmemek üzere bir izin durumu yarından itibaren söz konusu olacak. Bunu söylemek istiyorum. Bununla ilgili duyuru ayrıca İçişleri Bakanlığımız tarafından yapılmış olur. Bu hareketliliği sağlayan bir unsura dönmemeli. Gidildiği yerin sabit olması aile hekimliği tarafından takip edilmesi ve gittiği yerde evden dışarı çıkmayacaklarından emin olmalıyız. Bu hareketliliğin yoğun olmamasını önemsiyoruz. Daha kontrollü ve uygun mekan söz konusu ise buraya geçişi sağlamak için şartları sağlamış olacağız" şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google