Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Aile Destek Programı Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, aile desktek paketi hakkında merak edilenleri açıkladı. İşte detaylar.

2022/07/24

Aile Destek Programı'ndan milyonlarca vatandaşın faydalanması bekleniliyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan ve süreç devam eden vatandaşlar Aile Destek Programı ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile Destek programı hakkında detaylar gelen son açıklamalar ile birlikte netlik kazandı. Derya Yanık ödemelerin 29 Temmuz Cuma gününden itibaren başladığını duyurdu. Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Yanık, " Temmuz'da başvuru yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor." ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medyadan açıklama yaptı:

Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor!

Güçlü bir sosyal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programına çalışanlar ve emekliler de başvuru yapabilecek.

Emeklilerimiz:

Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla;

SSK emeklileri

BAĞKUR emeklileri

Emekli Sandığı emeklileri

SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir.


AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılabilmektedir.

📌https://www.facebook.com/groups/ailedestekprogrami adresinden Aile Destek Programı hakkındaki tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google