Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Kurban Bayramı Öncesi Devletten 750 TL Destek! Başvurular Yakında Aktif Oluyor

Kurban Bayramı'na az bir zaman kalmasıyla birlikte özellikle geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar Kurban Bayramı yardımı araştırıyor.

2022/06/16

Kurban Bayram öncesi 750 TL harçlık! Kurban Bayramı yaklaşırken binlerce vatandaş para yardımı yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Resmen açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Aile Desteği Programı'nı açıklamıştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu Kurban Bayram öncesinde başvuruların başlayacağını ve 750 TL'ye kadar ödeme yapılacağının müjdesini verdi. Başvuru ekranı bugün yarın aktif ediliyor! Gelir testi yok! E-devlet üzerinden ve ya sosyal yardım kuruluşlarından başvurular alınacak. Peki kimler alacak? İşte detaylar...

Aile Destek Paketine ilişkin başvuru şartları duyuruldu. Konuya ilişkin açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'ndan geldi. Aile Destek Paketi başvuru şartları belli oldu.

ERDOĞAN DA AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün kabine toplantısından sonra yapmış olduğu açıklamasında Aile Destek Paketinin detaylarını paylaşmıştı. Erdoğan ihtiyaç sahiplerine para yardımının yapılacağını açıklamıştı.

Söz konusu ödemelerin 1 sene boyunca vatandaşlara verileceğini söyleyen Sarıeroğlu, yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

''Bir sene boyunca düzenli olarak vatandaşlarımıza her ay verilecek bir yardım paketi açıklandı. Aile Desteği Programı dedik. Kamu işçileri ve memurlar faydalanamıyor.

Haziran ayının üçüncü haftasından itibaren sosyal yardım kuruluşları ve e-devlet üzerinden başvuru alınacak.

Gelir testi tekrardan yapılmayacak. Sosyal yardımlardan faydalananlar yararlanıyor. 300 TL ile 750 TL arasında rakam.

Biz 2022 bütçemizde 104 milyar liralık pay ayırdık sosyal yardımlarla alakalı. Son açıklanan paket halen yardım alanlara ek destek. 300 TL ila 750 TL arasında.

Yeni de sosyal yardım almayıp ihtiyaç duyan, nakdi yardıma ihtiyaç duyan herkes başvurabilir. Yeni başvurularda ise gelir testi ile alacağı rakam belirlenmiş olacak."

Kimlere Verilecek?

Desteğin işçi ve memurlara verilmeyeceği sadece ihtiyaç sahiplerine verileceği belirtildi.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google