Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

En Az ilkokul Mezunu 131.522 Personel Alınıyor! Başvurular Başladı

İŞKUR'da Haziran ayı açık iş ilanlarına göre Türkiye genelinde en az ilkokul mezunu 131 bin 522 personel alımı yapılıyor. Detaylar haberimizde.

2022/03/31

İŞKUR üzerinden Türkiye genelinde farklı pozisyonlarda ilkokul, lise ve üniversite mezunu toplam 131.522 personel alımı yapılıyor. Bazı ilanlarda KPSS şartı bulunurken bazı ilanlarda KPSS şartı bulunmuyor. Bugün toplam yayımlanan ilanlar kapsamında Nisan ayı için 131 bin 522 personel alımı yapılıyor. Personel alımlarının başvuru süresi ilanlara göre değişiyor. Bazı ilanlarda alınacak olan maaş 5 bin lira olurken bazı ilanlarda asgari ücret ödeme yapılacak.

BAZI İLANLARDA KPSS ŞARTI VAR

İŞKUR güncel personel alım ilanlarını resmi web sayfası üzerinden yayımlamaya devam ediyor. İŞKUR personel alım ilanları içerisinde başvuruda bulunacak olan adaylarda aranan şartlar da tek tek belirtiliyor. Adayların genel şartlara haiz olması gerekirken ilanlara göre belirlenen özel şartlara da haiz olmaları gerekiyor.

İŞKUR çeşitli kurum ve kuruluşlar üzerinden personel alımı yaptığını açıkladı. Bazı ilanlar en az KPSS 50 – 60 puan şartı ararken, bazı kurumlar sadece istenilen bölümden mezun olma şartını yeterli buluyor. Çeşitli kamu ve özel kurumlara yapılan personel alımları devam ediyor.

ARANAN ŞARTLAR

Adaylarda aranan genel şartlar da şöyle paylaşıldı:

  • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.
  • 18 yaşını tamamlamış olmak.
  • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  • Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.
  • En az ilköğretim mezunu olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.
  • Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
  • Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.
İlanları görüntülemek için tıklayın.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google