Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi, 40 Bin Sağlık Personeli Alınıyor

2021/11/26

Sağlık Bakanlığı personel alımı son dakika açıklaması Bakan Koca’dan geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 40 bin sağlıkçı atamasının detaylarını da paylaştı. Bakan Koca 10 bin de sürekli işçi alımı yapılacağını bildirdi. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2022 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.


10 BİN SÜREKLİ İŞÇİ ALINACAK

Sağlık Bakanı Koca, 40 bin sağlıkçı atamasının detaylarını açıkladı. Bu konu hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirmeyle mülakat yapılmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personeli alım süreci başlıyor.

Ayrıca yine mülakat yapılmadan kurayla 10 bin sürekli işçi alımı da yapılıyor olacak.”

Bakan Koca, sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik yasal düzenleme için taleplerini de açıkladı ve “Sabit ek ücretin artırılarak aktarılması, mesai sonrası çalışmanın yeniden getirilmesi (isteğe bağlı olarak), emeklilikte de önemli oranda yeniden düzenleme yapılması. En az hakim arkadaşlarımız kadar düzeltilmesini bekliyorum” dedi.


KADRO DAĞILIMI

Söz konusu personel alımının hangi alanlarda yapılacağı şöyle paylaşıldı:

Hemşire

Ebe

Sağlık teknisyeni

Sağlık teknikeri

Psikolog

Sosyal çalışmacı

Biyolog

Odyolog

Çocuk gelişimcisi

Diyetisyen

Fizyoterapist

İş ve uğraşı terapisti

Dil ve konuşma terapisti

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google