Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

MİT Personel Alımı Başvuruları Başladı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) bünyesine çok sayıda koruma ve emniyet memuru alımı yapacağını resmi kanallar aracılığıyla duyurdu.

2021/10/03

Adayların en çok beklediği alım beklediği kurumlardan bir tanesi olan Milli İstihbarat Teşkilatı, bünyesinde bulunan açık pozisyonları kapatmak için niteliklere uygun adaylar içerisinden Koruma ve Emniyet Memuru alımı yapacak. MİT Personel Alımı başvuru şartları ve detayları nedir? Detaylar haberimizde.

MİT Koruma ve Emniyet Memuru Nedir?

Koruma ve emniyet memurları; Millî İstihbarat Teşkilatı’na ait tesis, bina ve araçlar ile Teşkilat personeli ve yakınlarının güvenliğinin sağlanmasıyla görevli personellerdir. Bunlar Kadın veya Erkek adaylar olabilir.

Ayrıca KEM ( Koruma ve Emniyet Memurları ) olmak isteyen adayların bazı temel nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir.


Başvuru Şartları Nedir?

Bildiğiniz üzere yukarıda da bahsettiğimiz gibi MİT Personelleri Kadın veya Erkek aday olabİlir. Erkek adaylar için farklı ve kadın Adaylar için farklı nitelikler aranmaktadır. Bunun dışında Genel Olarak adaylardan;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az B Sınıfı Sürücü Belgesine sahip olmak,

Güçlü görsel ve seçici dikkate sahip olmak, Hızlı, pratik ve doğru karar alabilmek, Stres altında çalışabilmek,

Detaylara önem vermek, Çevresine karşı duyarlı olmak, İş disiplinine sahip olmak şatları aranacak.


Koruma ve Emniyet Memuru Sağlık Şartı nedir?

- Vücudun herhangi bir yerinde protez bulunmamak, Herhangi bir görme (renk körlüğü, göz tembelliği, miyop, hipermetrop, astigmat vb.) veya işitme kusuru taşımamak,

- Vücudun herhangi bir yerinde dövmeye veya ciltte eşkal belirleyici nitelikte şekil bozukluğuna (ameliyat izi, yara izi, yanık izi vb.) sahip olmamak, Görevi yapmaya engel olabilecek psikolojik rahatsızlık veya uyuşturucu/uyarıcı madde kullanım öyküsü bulunmamak,


Erkek MİT Personeli Başvuru Şartları:

Üniversitelerin örgün eğitim veren meslek yüksekokulu programlarının herhangi birinden ön lisans mezunu olmak şartıyla 26 yaşını doldurmamış olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır)

Üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak şartıyla 29 yaşını doldurmamış olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır)

Tercihen askerlik hizmetini en az 6 ay süreyle yerine getirmiş olmak,

En az 1.75 m boya 18-28 kg/m² arasında vücut kitle endeksine sahip olmak,


Kadın MİT Personeli Başvuru Şartları:

29 yaşını doldurmamış olmak,

Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu veya Spor Bilimleri Fakültesinin herhangi bir bölümünden mezun olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır)

En az 1.63 m boya ve 18-28 kg/m² arasında vücut kitle endeksine sahip olmak,

Tercihen savunma sporlarından herhangi biriyle aktif olarak ilgilenmiş olmak ve ilgili federasyona kayıtlı bulunmak,


BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Koruma ve Emniyet Memuru alımı başvuruları İnternetten alınacak. Alımlar sadece Milli İstihbarat Teşkilatı başvuru havuzu ile yapılmaktadır. Adaylar başvurularını MİT kariyer adresine gerçekleştirdikten sonra ileride MİT ihtiyaç duyduğu anda adaylara SMS, e-posta, sabit telefon veya cep telefonu aracılığıyla irtibat kurulmaktadır.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Özgeçmiş gönder sayasına ulaşabilirler.

BAŞVURU SAYFASI

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google