Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı Başladı

Jandarma Genel Komutanlığı bugün resmi kanallar üzerinden yaptığı açıklamada 5000 uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. İşte detaylar...

2021/10/01

Askeri personel alımlarını bekleyen adaylar için müjdeli haber geldi. Jandarma Genel Komutanlığına 2022 yılı uzman Erbaş alımı başvuru süreci başladı. Farklı birimlerde değerlendirilmek üzere toplamda 5000 uzman erbaş alımı gerçekleştirilecek. Yapılacak olan alımlara ilişkin tüm detayları yazıda paylaşıyoruz.

5000 UZMAN ERBAŞ ALINACAK!

Jandarma Genel Komutanlığı adaylara müjdeyi vererek farklı birimlerinde görevlendirmek üzere 5000 uzman Erbaş Alımı yapacağını bildirdi. Alımlar, Jandarma, Jandarma Havacılık, Jandarma Muharebe, Jandarma Lojistik ve Jandarma Bando bürümlerinde yapılacak.

3.901’i jandarma, 804’ü lojistik alt branşlı (mesleki nitelikli), 250'si muhabere, 12’si at bakıcısı, 23’ü bot serdümeni ve 10’u havacılık branşlarında olmak üzere toplam 5.000 sözleşmeli uzman erbaş (erkek) temin edilecektir.

Jandarma , Havacılık ve Muharebe Branş Dağılımı:

Jandarma 3.901
Bot Serdümeni 23
At Bakıcısı 12
Havacılık Uçak/Helikopter Teknisyen Yardımcılığı 5
Havacılık İtfayicesi 5
Jandarma Sıhhiyeci 300 6
J.Muhabere Muhabere 250

Jandarma Lojistik Branş Dağılımı:

Aşçı 50
Berber 45
Betonarme Demircisi 22
Beyaz Eşya Tamircisi 4
Boya ve Alçıcı 21
Çatı Ustası 5
Duvarcı 26
Elektrikçi 5
Fayansçı 10
Isı Yalıtımcısı 5
Isıtma ve Tesisat Elemanı (Kaloriferci) 17
İnşaat Kalıpçısı 20
Kaportacı 12
Kasap 15
Marangoz 9
Mermerci 8
Oto Boyacı 25
Oto Döşemeci 15
Oto Elektrikçi 15
Oto Lastik Tamircisi 30
Oto Tamircisi (Teknisyeni) 45
Sıhhi Tesisatçı 19
Sıvacı 38
Su Yalıtımcısı 3
Terzi

Jandarma Bando Branş Dağılımı:

Nefesli Enstrüman İcracısı 1
Piyanist 1
Solist 5
Tonmayster 1
Telli Çalgılar İcracısı 5
Vurmalı Çalgılar İcracısı 6
Yaylı Çalgılar İcracısı 1

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Jandarma Genel Komutanlığı uzman Erbaş alımı için adaylardan Genel ve özel nitelikler arayacak. Özel Olarak, KPSS, Yaş, Eğitim, Askerlik, Sağlık ve Boy gibi niteliklerin taşınıyor olması gereklidir.

Genel Başvuru Şartları:

Jandarma Adaylardan Genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, J.Gn.K.lığı, Sahil Güvenlik K.lığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde, subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak görevli iken istihdam edilmemiş olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak, Dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak" gibi genel şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları:

KPSS Şartı: 2022 yılı sözleşmeli uzman erbaş teminine yönelik başvuru yapacak; Ortaöğretim (lise), ön lisans ve lisans mezunu adaylar (Mesleki nitelikli branşlara müracaat edecek ortaöğretim (lise), ön lisans ve lisans mezunu adaylar da dahil) KPSS puanı ile başvuru yapabileceklerdir. KPSS puanı olmayan lisans, ön lisans ve lise mezunu adaylar başvuru yapamayacaklardır. Adayların 2020-2021 yıllarından herhangi birine ait KPSS puanının 50 ve üzeri olması gerekmektedir.

İlköğretim (ortaokul) mezunu adaylardan KPSS puanı aranmayacak olup, başvuru kılavuzunun 4’üncü maddesinde belirtilen esaslara ve Tablo-7’deki niteliklere göre sınavlara çağrılacaktır.

Yaş Şartı: Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü (01 Ocak 2021) itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [01 Ocak 2002 (dahil) - 01 Ocak 1994 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]

Eğitim Şartı: Jandarma branşından başvuru yapacak adaylarda en az ortaöğretim (lise) mezuniyeti şartı aranmakta olup, jandarma branşına tüm lise, ön lisans ve lisans bölümlerinin tamamı başvuru yapabileceklerdir.

İlköğretim (ortaokul) mezunu olarak mesleki nitelikli (lojistik branşlı) branşlara başvuru yapacak adaylardan ise İlanda belirtilen niteliklere ve istenilen belgelere sahip olma şartı aranacaktır.

Sağlık Şartı: Sağlık yönetmeliği hükümleri nedeniyle ilişiği kesilenler hariç olmak üzere; herhangi bir nedenle askeri okullardan, emniyet teşkilatına bağlı okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Eğitim Kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, sivil okullardan çıkarılmamış olma

Askerlik Şartı:

Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için (yedek subay, yedek astsubay, sözleşmeli erbaş ve er olarak görev yapanlardan müracaat edenler dahil) birlik komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-3’deki nitelik belgesinden 80 (seksen) puan ve üzeri not almış olmak,
Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmak,
Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin son günü (10 Ekim 2021) itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (10 Ekim 2016 tarihi ve sonrasında terhis olmak.),
Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekmektedir.

Boy Şartı: En az 167 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu Tablo-2’de boy-kilo tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak, (Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.)

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Jandarma genel Komutanlığına 5000 Uzman Erbaş Alımı için başvurular 1 Ekim 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 10 Ekim 2021 tarihine kadar yapılacaktır. Rekor sayıda başvuru beklenmekte olup adaylar başvurularını Başvurular, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinde ‘‘Personel/öğrenci alım başvuruları ve sonuçları’ üzerinden gerçekleştirecekler.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google