Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

TEİAŞ İŞKUR Üzerinden 101 Personel Alacak

TEİAŞ 101 personel alımı başvuruları başladı. Başvurular 20 Ağustos'a kadar İŞKUR resmi sayfasından yapılabilecek. Detayları paylaşıyoruz.

2021/08/17

TEİAŞ bünyesine 101 personel alımı yapacağını duyurdu. Yapılacak olan personel alımları İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Yayımlanan duyuruda alımla ilgili, "Şirketimizin taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre 31 Elektrik Teknikeri, 4 Elektronik Teknisyeni ve 66 Elektrik Teknisyeni alınacaktır." denilmişti. Söz konusu alıma başvuruların İŞKUR üzerinden 16-20 Ağustos tarihlerinde alınacağına yer verilen duyuruda ayrıca , "Durumları talep şartlarına uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde (16-20/08/2021 tarihleri arası) İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden “İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak), E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden  başvurularını yapabilecektir." denildi.

Sözlü sınava katılmak isteyen tekniker ve teknisyenlere dair şu bilgiler de duyuru içerisinde gözlemlendi:

SÖZLÜ SINAVA KATILACAK ADAYLARIN BELİRLENMESİ: TEKNİKERLER İÇİN:

İŞKUR'a başvuru yapan adaylardan; - 2020 yılı KPSS P93 puan türünden altmış (60) ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, talep şartlarına uygun adaylar arasından, en yüksek KPSS puanından başlanmak üzere açık iş sayısının dört (4) katı aday; - Öncelik hakkına sahip olarak başvuran adaylardan talep şartlarına uygun olanlar arasından, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgenin tarihi esas alınarak ve eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday ayrı listeler hâlinde Şirketimize gönderilecek ve talep şartlarına uyan adayların tamamı sözlü sınava davet edilecektir.

 TEKNİSYENLER İÇİN:

İŞKUR'a başvuru yapan ve isimleri Şirketimize gönderilen adaylardan; - Talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı ile - Öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek ve bu adaylar sözlü sınava davet edilecektir. Kura çekimi, iş ilanında belirtilen gün, saat ve adreste noter huzurunda yapılacaktır. İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Şirketimizin internet sitesinin (www.teias.gov.tr) "duyurular" kısmından ilan edilecektir.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google