Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Fenerbahçe Token İlk İşlem Gününde 5'e Katladı

Geçtiğimiz günlerde ön satışı yapılan Fenerbahçe Token, ilk işlem gününde 5'e katladı. Peki Fenerbahçe Token nedir? Nasıl alınır detaylar haberimizde.

2021/08/13

Blockchain teknolojisine adım atan Fenerbahçe, geçtiğimiz günlerde Fenerbahce Token'ların ön satışını Paribu üzerinden gerçekleştirdi. Bugün saat 14:00'da işlem görmeye başlayan Fenerbahçe Token ilk işlem gününde yüzde 400'e yakın yükselişle 30 TL'den 153 TL'ye yükseldi. İşlem hacmi ise işlem görmeye başladıktan 1 saat sonra 4,5 milyona ulaştı. Paribu'nun sitesinde işlem yoğunluğundan dolayı zaman zaman yavaşlamalar görüldü.

Paribu ile yapılan sözleşme kapsamında üretilen Fenerbahçe Token ön satışında Fenerbahçe 268,5 milyon TL gelir elde etmişti.

Daha önce KAP'a yapılan ayrı bir açıklamada Paribu iştiraki Stoken ile yapılan sözleşme gereğince Paribu veya Stoken tarafından 175 milyon TL tutarında asgari hasılat taahhüt edildiği belirtilmişti.

Token’ın lansmanında Bloomberg HT’ye konuşan Paribu CEO’su Yasin Oral 30 liradan 500 bin tokenın ön satışının tamamlandığını, 9 ay boyunca transfer edilmemesi koşuluyla 15 TL’ye satılan tokenların ise neredeyse tümünün satıldığını belirtti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise "İlgili kurumlar devletle çalışmalarını yapıyor. Eylül ayı gibi bir pilot bir uygulama gelmesi söz konusu" ifadelerini kullanmıştı. Ali Koç, regülasyon çalışmalarının Paribu gibi işbirliklerine fayda sağlayacağını düşündüğünü belirtmişti.

Kripto paraların geri dönüşü olmayan bir realite olduğunu vurgulayan Koç, yasaklama ve engellemenin değil düzenlemenin olacağını söyledi. Koç, düzenleme ile sektörün daha güvenilir olacağını ve pastanın daha büyüyeceğini ifade etmişti.

FENERBAHÇE TOKEN NASIL ALINIR?

Paribu mobil uygulamasını indirin ya da Paribu web sitesine girin.

'Üye Ol' butonuna tıklayıp gerekli bilgileri girerek üye olun.

'Ayarlar' butonundan kimlik doğrulamanızı tamamlayın.

'Cüzdan' sekmesine tıklayarak Paribu hesabınıza TL yatırın.

Satış periyotları başladığında talep oluşturabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google