Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Tanju Özcan'dan Suriyelilere Yeni Tedbir: Fatura ve Vergilere 10 Kat Zam Yapılacak

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Yabancı uyrukluların faturasına 10 kat zam yapılacak, bu misafirlik çok uzadı!" açıklamalarıyla gündem oldu.

2021/07/26

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yabancı uyruklu vatandaşların ödediği vergi ve faturalar için 10 kat zam yapacağını açıklamasının ardından Başkan Özcan'ın açıklamaları sosyal medyada gündem yarattı. 

Belediye Başkanı seçildikten sonra, mültecilere belediye bütçesinden verilen ayni ve nakdi yardımları kesen CHP'li Tanju Özcan, yeni kararlar aldıklarını söyleyerek, şehirde yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacaklarını açıkladı. 

Yardımları kesmelerine rağmen Suriyelilerin Bolu'dan gitmediğini söyleyen Özcan, "Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. 'İş yeri ruhsatı vermiyorum' diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşıyla yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız” dedi.

Özcan şöyle devam etti;

"Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik uzadı. Benim elimde yetki yok ki zorla, zabıtayla şehrin dışına bırakıp koyayım. Bir ara sınırlar açıldığında biz otobüsleri ücretsiz yapıp insan gönderdik. Şimdi de göndermeye hazırız. Gönderelim gitsin.


"BANA FAŞİST DİYECEKLER, HİÇ UMURUMDA DEĞİL!"

Bütün yabancı uyruklu kişilere bu zammı yapacağız. Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum. Aldığım kararın gerekçesini de sebebini de söylüyorum. Kimseden bir şey saklamıyorum. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra müfettişler gelecek. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Gene çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek, bana 'faşist' diyecek. Hiç umurumda değil"

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google