Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 8 Bin 121 Personel Alımı Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine sözleşmeli ve işçi kadrosuna 8 bin 121 kişiyi istihdam edileceğinin müjdesini vermişti.

2021/04/18

Gençlik ve Spor Bakanlığı 8 bin 121 sözleşmeli personel alımı yapacak. Yapılan açıklamaya göre Bakanlık bu yıl içerisinden bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere KPSS Puanı ile Sözleşmeli olarak 8 bin 121 kişilik boşluk ile alım yapılacak. Peki 8 bin 121 personel alımı kadrolar ne olacak? Şartlar ne olacak? işte detaylar.

CUMHURBAŞKANI AÇIKLAMASI:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada gençlerimize müjde diyerek 8 bin 121 personel alımı yapılacağını bildirdi. Söz konusu açıklamada şu sözlere değinildi:
Kamunun ve Belediyelerin Yürüttüğü projeler içinde genç istihdamını zorunlu kılıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız Bu yıl sözleşmeli ve işçi kadrosunda toplam 8 bin 121 kişi istihdam edecektir. Şehit Yakınları ve gazilerimizin istihdamını en son yaptığımız 333 atamayla toplamda 45 binin üzerine çıkardık.

Aynı zamanda söz konusu istihdam açıklamasını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu resmi Twitter hesabı üzerinde duyurdu. İlgili açıklama ise şöyle;

BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımları için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde adayların,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatadanşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
gibi şartlar aranacak. Özel olarak ise, Alım yapılacak kadro için eğitimini tamamlamış olmak ve KPSS şartı aranacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 8.121 personel alımı ilanı yayınlandığı zaman haberdar olmak için TIKLAYIN.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google