Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Sokağa Çıkma Yasağı Olan/Olmayan İller ve Saatleri

Sokağa çıkma yasağı olan ve olmayan illerin listesini haberimizde paylaşıyoruz. İşte risk profiline göre şehirler ve yasağın olmadığı saatler...

2021/03/12

Kademeli olarak sosyal hayata dönüş ile sokağa çıkma yasağında esnetilme geçtiğimiz haftalarda yapıldı. Yapılan esnetilmenin ilk günü geçtiğimiz haftaydı. Kısıtlamalarda esnetilme kararının ardından en çok merak edilen konu, hangi illerde hafta sonu yasaklarının devam ettiği konusu oldu.


RİSK GRUBUNA GÖRE İLLER

Düşük Risk Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Uşak, Van.

Bu illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı sadece 21.00 ile 05.00 arasında olacak. Gündüz sokağa çıkılabilecek.Orta Risk: Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bartın, Bayburt, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Manisa, Nevşehir, Sivas, Tunceli, Yozgat. 

Bu illerde de hafta sonu sadece 21.00 ile 05.00 arası sokağa çıkma yasağı olacak. Gündüz saatlerinde sokağa çıkılabilecek.Yüksek Risk: Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak.

Bu illerde kısıtlama Cumartesi günü yok. 12 Mart saat 21.00'dan 13 Mart sabah saat 05.00 'a kadar yasak var. Cumartesi gündüz bu illerde yaşayanlar dışarı çıkabilecek. 13 Mart saat 21.00'da ise sokağa çıkma yasağı yeniden başlayacak ve 15 Mart saat 05.00'a kadar kısıtlama olarak. Bu illerdekiler  Pazar günü sokağa çıkamayacak.Çok Yüksek Risk: Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon. 

Bu illerde kısıtlama Cumartesi günü yok. 12 Mart saat 21.00'dan 13 Mart sabah saat 05.00 'a kadar yasak var. Cumartesi gündüz bu illerde yaşayanlar dışarı çıkabilecek. 13 Mart saat 21.00'da ise sokağa çıkma yasağı yeniden başlayacak ve 15 Mart saat 05.00'a kadar kısıtlama olarak. Bu illerdekiler  Pazar günü sokağa çıkamayacak.


HAFTA İÇİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Hafta içi günlerde 21.00-05.00 saatleri arasında tüm Türkiye’de sokağa çıkma kısıtlaması var.


RİSK HARİTASI GÜNCELLENECEK

Bugün 100 binde görülen vaka sayısı tablosu güncellenecek. Önümüzdeki Pazartesi günü ise risk gruplarına göre iller güncellenecek. Daha sonra buna göre kısıtlamalar, vakaların azaldığı illerde esnetilecek ve vakaların arttığı illerde artırılacak. 

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google