Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

16 İlde 50.000 Kişiye İş İmkanı Verilecek

Tarımsal Kalkınma projesiyle 16 ilde 50 bin kişiye iş imkanı sağlanacak. Projenin uygulanacağı il ve ilçelere haberimizden ulaşabilirsiniz.

2021/02/21

Hükumet tarafından istihdamı arttırmaya yönelik projeler hazırlanmaya devam ediyor. 16 ilde faaliyete geçecek olan sanayi bölgeleri bünyesinde besi ve süt sığırcılığı, koyun ve keçi yetiştiriciliği, manda yetiştiriciliği, meyvecilik ve fidancılık gibi faaliyetler hayata geçirilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye'nin farklı illerinde besicilik ve sera alanında Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi bölgeleri kuruyor. Bu yıl 50 bin kişinin istihdam edilmesinin beklendiği bölgelerde, 51 milyon lira kredi tahsisi sağlanacak.

Sabah'ta yer alan habere göre, Ankara-Çubuk, Amasya- Suluova, Gaziantep-Oğuzeli, Eskişehir- Beylikova, Hatay-Altınözü-Enek, Kars, Diyarbakır, Elazığ, Şanlıurfa ve Batman'da besicilik faaliyetinde bulunacak OSB'lerin kurulumları ile Yalova- Çiftlikköy'de çiçekçilik, Denizli- Sarayköy, Ağrı- Diyadin ve Samsun- Bafra'da ise sera OSB'lerin kurulması çalışmalarında sona gelinirken, Çaycuma ve İzmir Dikili'deki sera bölgesi kurulumlarının inşaatlarına bu yıl başlanacak.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google