Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

MEB'Den Ücretsiz Tablet Açıklaması - 30 Bin Tablet Daha Dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim sürecinde kullandırılacak ücretsiz tablet dağıtımına ilişkin önemli bir açıklama geldi. İşte detaylar

2020/11/18

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'den yapılan resmi açıklamada, koronavirüs önlemleri kapsamında 20 Kasım'dan 4 Ocak'a kadar derslerin online yapılacağı, uzaktan eğitim sürecinde hiçbir sınavın yapılmayacağı belirtildi. Tablet konusuna da yer verilen açıklamada 30 bin tabletin 10 gün içinde öğrencilere ulaştırılacağı kaydedildi.

Tablet konusunda yapılan bilgilendirmede, " Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil inisiyatifler aracılığıyla gönderilen 60 bin tablet bilgisayarı, resmî veriler ışığında hazırlamış olduğumuz dağıtım stratejisine göre öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırdığımızı daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Dağıtımlarımız, destek kampanyaları ve tedarik süreçleriyle eş zamanlı olarak devam etmektedir. 30 bin tableti daha 10 gün içinde öğrencilerimize ulaştırmış olacağız. Dağıtımını gerçekleştireceğimiz 500 bin tablet bilgisayarın tedarik süreci tamamlanmakta olup yıl sonuna kadar öğrencilerimize teslim etmiş olacağız. Paydaşlarımızın da desteğiyle mümkün olan en kısa sürede ihtiyacı olan öğrencilerimizin tamamına ulaşmayı hedefliyoruz." denildi.

ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 

Tablet bilgisayarların öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için hazırlanan dağıtım stratejisiyle hareket edilecek. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi hususlarda resmi veriler üzerinden bir önceliklendirme yapıldı.

BELEDİYELERİN TABLET BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR

Bazı belediyeler de tablet kampanyası düzenlemeye başladılar. Belediyeler tarafından sağlanan tablet başvurusu için öğrenci adı soyadı, adresi bilgileri, veli bilgileri, okul sınıf bilgilerinin yazılması gerekiyor. İnternet üzerinden sağlanan başvuru formu tamamlandıktan sonra ücretsiz tablet başvuru işlemi gerçekleşiyor.

BAĞCILAR BELEDİYESİ TABLET KAMPANYASI 

Koronavirüs salgını nedeniyle okullarda yüz yüze eğitim yapılamaması üzerine ön plana çıkan dijital uzaktan eğitime katkı sunmak için harekete geçen Bağcılar Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrenciler için tablet kampanyası başlattı. Aşağıdaki link üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google