Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Hükümetten Asgari Ücret Zammı Açıklaması

2020 yılının sonuna doğru yaklaşırken herkesin gözü yeni yılda uygulanacak asgari ücretteyken. Hükümet kanadından asgari ücret açıklaması geldi.

2020/11/06

2021 yılı asgari ücret zammı milyonlarca vatandaş tarafından merakla beklenirken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında, "Bu yıl asgari ücretlerin tüm tarafların uzlaşı ile tespit edilmesini diliyorum." açıklamasında bulundu.

Komisyon, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplandı.

Görüşmelerde, Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçesinin yanı sıra Mesleki Yeterlilik Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye İş Kurumu bütçeleri de ele alınacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığının bütçesine ilişkin sunumuna başladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "Bu yıl asgari ücretlerin tüm tarafların uzlaşı ile tespit edilmesini diliyorum." açıklamasında bulundu.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk: "SGK'nin 2002'de %71 olan gelirlerin giderleri karşılama oranının yıl sonunda %84 olmasını bekliyoruz"

Sizce 2021 asgari ücret ne kadar olmalı? Yorum kısmı aşağıda.


2021 ASGARİ ÜCRET ZAM GÖRÜŞMELERİ BAŞLAMA TARİHİ

2021 yılında geçerli olacak asgari ücret için zam görüşmeleri Aralık  ayında başlayacak. Aralık ayının ilk günlerinde işçi temsilcisi, işveren temsilcisi ve hükümet temsilcisi bir araya gelecek ve 2021 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleyecek.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google