Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Erdoğan Müjdeyi Verdi: Düşük Gelirlilere 100.000 Konut

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara müjdeyi verdi. Erdoğan, TOKİ'nin 100.000 kişiye ucuza ev vereceğini söyledi.

2020/11/05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dar gelirli vatandaşlara ucuza konut müjdesi verdi. Erdoğan, bu sene Türkiye genelini kapsayan 100 bin konut projesinin sona ereceğini, gelecek sene 100 bin konut projesinin yeniden başlatılacağını söyledi. Düşük gelirli vatandaşlara verilecek 100 bin konut , uygun fiyata verilecek.

KİMLERE VERİLECEK?

100 bin sosyal konut projesine başvuru yapacaklarda aranan şartlar şu şekilde:

T.C. vatandaşı olması,

Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinden; tapuda kayıtlı konutu olanlar veya Toplu Konut İdaresinden Hak Sahipliği Belgesini kullanmadan normal satış şartları ile konut alanlar, SGK’dan alacakları Hak Sahipliği Belgesi ile başvuru yapabileceklerdir.

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

 Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ”  ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Başvuruların tarihi henüz açıklanmadı. Tarih açıklanınca haberdar olmak için TIKLAYIN.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google