Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

İçişleri Bakanlığından Yeni Koronavirüs Genelgesi

İçişleri Bakanlığı tarafından yeni koronavirüs genelgesi yayımlandı. Genelge 81 ilin valiliklerine gönderildi. İşte yeni genelgeye ilişkin detaylar.

2020/10/18

İçişleri Bakanlığı yeni koronavirüs genelgesi yayınlandı. 19 Ekim tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak olan genelge 81 ilin valiliklerine gönderildi. 81 İl Valiliğine gönderilen genelge ile ülkemizde koronavirüs salgınının yayılımının önlenmesi amacıyla hayata geçirilen tedbirlerin denetlenmesi süreci konulara ayrılacak, 19 Ekim'den itibaren Türkiye genelinde 7 gün boyunca her gün farklı konuda olmak üzere denetim gerçekleştirilecek. Denetimlere İl yetkilileri katılım gösterecek. 

19 Ekim Pazartesi Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri başta olmak üzere kafe, restoran gibi yeme içme mekanları

20 Ekim Salı Şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları (okul servisleri dahil) ile havalimanı/gar/otogar gibi yerler

21 Ekim Çarşamba Organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere toplu işçi çalıştırılan fabrika, işletme vb. yerler ile personel servisleri,

22 Ekim Perşembe Tanılı ya da temaslı olması nedeniyle izolasyona tabi tutulan kişiler,

23 Ekim Cuma AVM’ler, Cami ve mescitler, halı sahalar/spor tesisleri,

24 Ekim Cumartesi Vatandaşlarımızın kalabalıklar halinde bulunabildikleri kamuya açık alanlar (cadde, sokak, park ve bahçeler, piknik alanları, pazaryerleri, sahiller vb.)

25 Ekim Pazar Berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, düğün ve/veya nikah salonları, lunapark/tematik parklar

Denetimler, etkinliği ve görünürlüğü en üst seviyede olacak şekilde planlanacak ve uygulanacak. Denetim ekipleri her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri vb.),köy/mahalle muhtarları ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak.

Maske ve fiziki mesafe konusu vatandaşlara anons ve duyurular ile bir kez daha hatırlatılacak

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte kapalı alanlarda yoğunlaşmaların artacağı öngörüldüğünden fiziki mesafe kuralının hayatın her alanında ve tüm mekanlarda uyulması gereken bir kural olduğu, kapalı alanlarda kalabalık şekilde toplanılmasının halk sağlığı açısından risk oluşturduğu ve kapalı yerlerin sık sık havalandırılması gerektiği hususları her türlü duyuru vasıtasıyla vatandaşlara hatırlatılacak.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google