Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Erdoğan İmzaladı: 2 Ay Daha Uzatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de bugün yayınlanan kararnamede işten çıkarma yasağının 2 ay daha uzatıldı.

2020/09/04

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında önemlşi bir karar yayımlandı. Yayımlanan kararda , pandemi sürecinde alınan işten çıkarma yasağının 2 ay daha uzatıldığına yer verildi.

Bugünkü Resmi Gazete sayısında yayımlanan ve yürürlüğe giren karar ile işten çıkarma yasağı 17 Eylül 'den sonra 2 ay daha uzatıldı. 

İşverenler Kasım ayının üçüncü haftasına kadar işçilerini işten çıkaramayacak.

>

İş Kanunu'na 16 Nisan 2020 tarihinde eklenen geçici madde ile iş veya hizmet sözleşmelerinin, ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller, iş veya hizmet sözleşmelerinde sürenin sona ermesi, iş yerinin faaliyetinin sona ermesi, işin sona ermesi halleri dışında, 3 ay süreyle işveren tarafından feshedilemesi yasaklandı.

İşverene, çalışanı 3 aylığına ücretsiz izne ayırma imkanı veren geçici maddede, Cumhurbaşkanına da bu süreleri, 30 Haziran 2021'e kadar her defasında en az üçer aylık sürelerle uzatma yetkisi verildi. Bu madde uyarınca, 17 Nisan'da uygulanmaya başlayan işten çıkarma yasağı, 17 Ağustos'tan itibaren geçerli olmak üzere 1 aylığına uzatılmıştı.

( Gizle )
  1. İşten çıkarılmamıza izin verilse en azından tazminat alır işsizlik maaşı alırız aylık 1170 TL ile geçinmeye çalışıyoruz 3 çocuk ve ev kirası ile bizi düşünen yok bu ülkede 2002 dede garibandık 2020 de de. Bu düzen hiç değişmeyecek.

    YanıtlaSil

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google