Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Altın Fiyatları Sert Düştü! Neden Düşüyor? Tahmin Yayınlandı

Altın fiyatlarında düşüş eğilimi devam ediyor. Bugün yaşanan sert düşüş sonrası altın gram altın gün içi en düşük 451 TL'yi gördü. İşte tahminler...

2020/09/24

Altın fiyatlarındaki bu hafta başlayan düşüş eğilimi devam ediyor. Peki önümüzdeki günlerde altın fiyatları ne olacak? Uzmanlar altın için hangi tahminlerde bulunuyor? Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altında yaşanan düşüş bugün de sürdü ve alınan son dakika bilgilerine göre gram altın 459 TL'den işlem görüyor.

ONS FİYATI

Altının ons fiyatı 1883 dolar seviyesine kadar geriledi ve düşüş devam ediyor. 

ALTIN NEDEN DÜŞÜYOR?

Yatırımcıların dikkatlerini Fed Başkanı Jerome Powell ve Chicago Fed Başkanı Charles Evans'tan gelen ekonomi ve faiz oranlarına ilişkin değerlendirmelere çevirmeleri ile birlikte altın fiyatlarında düşüş yaşandı ve ons fiyatı ile birlikte gram altın sert düştü.

Gümüş ise kayıplarını yüzde 3'ün üzerine çıkardı.

Powell dün yaptığı açıklamada, ABD ekonomisinin pandemiden tam bir toparlanmaya geçebilmesi için önünde uzun bir yol olduğunu ve ilave desteğe ihtiyaç duyduğunu söyledi. Powell ayrıca Çarşamba günü Temsilciler Meclisi Seçilmiş Altkomisyonu'nda merkez bankasının virüs konusunda attığı adımları değerlendirecek.

GÜÇLÜ DOLARDAN DARBE ALIYOR

AxiCorp küresel baş piyasa stratejisti Stephen Innes, "Altın güçlü dolardan darbe alıyor," dedi.

KRİTİK TAHMİN YAYIMLANDI

AxiCorp'tan Stephen İnnes yaptığı açıklamada altın fiyatlarında tahmin ile ilgili "Fiyatlar 1,880 dolara yaklaştıkça pozisyonların azalmasından dolayı altın sıkı bir zorlukla karşılaşacak. Bu seviyenin altına bakmayın, sert bir düşüş olabilir" dedi.

Bugün ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın Senato'da devam edecek sunumu ve ABD ile Avrupa'da açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi verilerinin izleneceğini aktaran analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.860 doların destek, 1.920 doların direnç olarak öne çıktığını kaydetti.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google