Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Adalet Bakanlığı'na KPSS Şartsız 1100 Memur Alımı Yapılacak

19 Eylül tarihli Resmi Gazete 'de yayımlanan bildiriye göre Adalet Bakanlığı'na KPSS puan şartı olmadan memur alımları yapılacak.

2020/09/19

Resmi Gazete'de bugün yayınlanan bildiriye göre Adalet Bakanlığı bünyesine KPSS şartsız memur alımı yapılacak. Duyuruda İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı kadrolarına 1100 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 22 Kasım 2020 Pazar günü yapılacak yazılı sınavlar gerçekleştirilecek İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımı sınavına başvurular 29 Eylül ile 6 Ekim 2020 tarihleri arasında alınacak. Biz de kamubultnei.com olarak bu yazımızda icra müdür ve icra müdür yardımcısı alımının detaylarına , başvuru şartlarına yer verdik.


KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adalet Bakanlığı'nca yayımlanan icra müdür ve icra müdür yardımcısı alımı ilanına başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:


- Türk vatandaşı olmak,

- Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1985 ve daha sonra olanlar)

- Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak (lisans/ön lisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar), öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak,

- Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

- Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı aranır. 

BAŞVURU

İlana başvurular 29 Eylül ile 6 Ekim 2020 arasında alınacak. Başvurular ÖSYM üzerinden alınacak ve adaylar, aşağıdaki illerde yazılı sınava alınacak. 

010 Adana,

062 Ankara,

070 Antalya,

160 Bursa,

210 Diyarbakır,

250 Erzurum,

270 Gaziantep,

341 İstanbul - 1 ( Kadıköy/Maltepe/Ataşehir),

343 İstanbul - 2 (Beyoğlu/Şişli/Beşiktaş/Kâğıthane/Sarıyer),

352 İzmir,

380 Kayseri,

420 Konya,

440 Malatya,

550 Samsun,

610 Trabzon,

650 Van

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google