Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Okulların Açılacağı Tarihte Değişiklik Olabileceği İddiası

Koronavirüs nedeniyle okullar kapatılmış, yerine uzaktan eğitime geçilmişti. Peki yeni eğitim-öğretim yılında okullar açılacak mı? İşte en çok merak edilen o soruya ilişkin ortaya atılan iddia...

2020/08/11

Okulların Açılacağı Tarih
Yeni eğitim-öğretim yılı için güncellenen takvime göre, 17 Ağustos gününden itibaren özel okullar online eğitime başlayacak, tam açılış 21 Eylül'de gerçekleşecek. Devlet okullarında ise 31 Ağustos'tan itibaren uzaktan eğitime başlanması, 21 Eylül tarihinden itibaren ise geçmişte olduğu gibi normal eğitime geçilmesi planlanıyor.

Habertürk'ten Muharrem Sarıkaya, okulların açılış tarihine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sarıkaya'nın elde ettiği bilgilere göre, 31 Ağustos'tan sonra başlatılan uzaktan eğitim sürecinin 21 Eylül'e kadar sürmesinin nedeni okullarda koronavirüsle ilgili tüm önlemlerin alınması. Sarıkaya , köşesinde konuya ilişkin, "Aktarıldığına göre yeni planlama ile 17 Ağustos günü özel okullar açılışını online, yani uzaktan eğitim olarak başlatılacak, tam açılışını 21 Eylül tarihinde gerçekleştirecek. Bu durum 31 Ağustos’ta açılması planlanan devlet okulları için de geçerli olacak. Devlet okulları da 31 Ağustos’ta online, yani uzaktan eğitim ile başlayacak, 21 Eylül’de de geçmişte olduğu gibi normal eğitim sistemine geçecek. Okullara bu süre içinde hazırlık yapma ve yeni sisteme adapte olması için zaman tanımak amacıyla bu tartışmanın yapıldığı, Sağlık Bakanlığı'nın yanı sıra Bilim Kurulu'nda bu alanda görevli bilim insanlarıyla da konunun görüşüldüğü belirtildi." ifadelerine yer verdi. Köşe yazısının tamamı için https://www.haberturk.com/yazarlar/muharrem-sarikaya/2770009-okullarin-acilis-tarihi-belli-oldu adresini ziyaret edilebilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google