Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Lise Mezunu 2500 Kadın Erkek Polis Alımı Başvuruları Başlıyor

En çok beklenen alımlardan bir tanesi olan polis memuru alımı geri sayımında sona gelindi. Lise mezunu 2.500 polis alımı ilanı ne zaman yayınlanacak? Alımlar nasıl gerçekleştirilecek? İşte tüm detaylar.

2020/08/15


Polis olmak isteyen kişilerin uzun zamandır beklediği lise mezunu polis alımında sona gelindi. Lise mezunu 250 kadın 2250 erkek olmak üzere 2500 polis alımı yapılacak. Polis Meslek Yüksek Okullarında 20 ay boyunca yetiştirilmek üzere yapılacak polis alımında adaylar TYT puanları ile başvuru yapabilecek.

Kadın ve erkek adaylarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

2019 'DA BAŞVURU TARİHLERİ NEYDİ?

Geçen sene PMYO polis alımı duyurusu, YKS tercihlerinin sona ermesinden 3 gün sonra gelmiş ve PMYO polis alımı başvuruları duyurudan 4 gün sonra başlamıştı.

2020 YILI İLANI GELİYOR

Geçen sene yayımlanan ilandaki takvime göre baktığımızda 20202 yılı PMYO polis alımı duyurusunun önümüzdeki hafta gelmesi bekleniyor. Bu hafta gelecek PMYO polis alımı duyurusunda detaylar adaylarla paylaşılacak.

TYT TABAN PUANI KAÇ OLACAK?

PMYO polis alımında adaylardan TYT puanı istenecek. Ancak TYT 'de okul puanı hesaba katılmayacak. Öğrencilerin TYT 'de aldıkları ham puan hesaba katılacak ve öğrencilerin başvuruları bu şekilde alınacak.

2018 yılında TYT ham puanı 260 iken 2019 yılında bu puan 250 'ye çekilmişti. 2020 yılı için TYT puan barajı , PMYO kılavuzunun yayımlanması ile belli olacak. Peki sizce kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

YAŞ ŞARTI

PMYO polis alımındaki yaş şartı hakkında yapılan açıklamada ve yönetmelikte şu ifadeler yer alıyor: "Sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak,"

Peki sizce yaş şartı kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından taleplerinizi yazabilirsiniz.
( Gizle )

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google