Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Hulusi Akar'dan Flaş Uzman Erbaş ve Askeri Personel Alımı Açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı askeri personel alımları hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Bakan Hulusi Akar'ın uzman erbaş, sözleşmeli er ve askeri personel alımları hakkındaki o açıklamaları...

2020/08/28


Binlerce kişinin merakla beklediği askeri personel alımları hakkında Milli Savunma Bakanlığı açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, açıklamalarında "Artık herkesin bilmesi lazım, Türkiye Cumhuriyeti Devleti uluslararası ortamda gerçekten bir özne haline gelmiştir." ifadelerini kullandı.

 Bakan Akar sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Terör belasından asil milletimizi kurtaracağız. Hudutlarımızın, halkımızın güvenliğini sağlayacağız, amacımız bu.

"Kimsenin toprağında, denizinde asla gözümüz yok"

"Kimsenin toprağında, denizinde asla gözümüz yok. Fakat hiçbir şekilde de komşularımızın topraklarından, denizlerinden bize karşı bir saldırıya da müsaade etmeyeceğimizi, buna göz yummayacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz."

Bakan Akar, Pençe harekatlarında şu ana kadar 320 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Akar, Pençe operasyonlarıyla ilgili,"'Girilemez' denilen yerlere Mehmetçik girdi, teröristlerin bütün mağaralarını başlarına yıktı, kaçacak yerleri kalmadı." dedi.

"İskenderun bölgesinde Deniz Kuvvetlerimizin atış eğitimi ile alakalı güvenlik bakımından yayımlanmış bir Navtex'tir."

Doğu Akdeniz konusunda Bakan Akar, "Enerji Bakanlığı'mız çalışmalarını sürdürürken biz de oradaki faaliyetlerin güvenliğini sağlamaktan sorumluyuz." diye konuştu.

UZMAN ERBAŞ, SÖZLEŞMELİ ER SUBAY VE ASTSUBAY ALIMI

Akar, "15 Temmuz'dan itibaren 93 bin 327 personel aldık, bunların yüzde 70'i operasyonlarda kahramanca görev alan uzman ve sözleşmeli personel." dedi.

Bu açıklamaya göre 15 Temmuz sonrası 65 binden fazla sözleşmeli er ve uzman erbaş alımı yapıldığı görülüyor.

Kadın erkek adaylarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

2023'E KADAR UZMAN ERBAŞ VE ONBAŞI ALIMI OLMAYACAK

Bakan Akar daha önce yaptığı açıklamada 2023 yılına kadar ihtiyacın tamamlandığı ve açıktan alım yapılmayacağını, uzman erbaş alımlarının askerde olanlar arasından yapılacağını söylemişti.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google