Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan Bayram Harçlığı İddialarına Açıklama

İçişleri Bakanlığı sosyal medyada çok konuşulan açık kapı üzerinden bayram harçlığı verilecek iddiasına ilişkin açıklamada bulundu. Açık Kapı üzerinden bayram harçlığı verilecek mi? İşte tüm detaylar

2020/07/29

Açık kapı bayram harçlığı

İçişleri Bakanlığı, gündemi bir süredir meşgul eden bayram harçlığı verileceği yönündeki iddialar hakkında açıklamada bulundu.
2017 yılında Bakanlığın bünyesinde kurulan ve daha sonra aşama aşama 81 İl Valiliği ve 161 ilçe kaymakamlığında faaliyete geçen Açık Kapı Şube Müdürlüklerinin bayram harçlığı dağıtımı ya da bu tür görevi olmadığına yer verilen açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:

Son günlerde sosyal medyada ve bazı internet haber sitelerinde “Kurban Bayramında valilikler ve kaymakamlıklarda bulunan Açık Kapı birimlerinden bayram harçlığı dağıtılacağı” yönünde asılsız haberlerin yer aldığı görülmektedir. 

2017 yılında Bakanlığımız bünyesinde kurulan ve daha sonra aşama aşama 81 il valiliği ve 161 ilçe Kaymakamlığında faaliyete geçen Açık Kapı şube müdürlükleri ve Açık Kapı şefliklerinin temel görevi, vatandaşlarımızın kaymakamlık ve valiliklerdeki iş ve işlemlerinde yardımcı olmak, şikayet ve taleplerini kaydederek bunların etkin şekilde takibini yapmak ve vatandaşlarımızı, takibi yapılan işlem, şikayet veya talepleri hakkında bilgilendirmektir. 

Görev tanımından da anlaşılacağı üzere, Açık Kapı birimlerimizin sözkonusu haber ve paylaşımlarda yer aldığı gibi sosyal yardım yapabilmesi mümkün değildir. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda da yanlış bilgiye dayalı benzer paylaşımlara rastlanılmış, konuyla ilgili gerekli açıklama, kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Bu tarz mesnetsiz haber ve paylaşımlara itibar edilmemesi, Açık Kapı birimlerimizden bu yönde bir talepte bulunulmaması, ayrıca bu doğrultuda vaadde bulunan, yönlendirme yapmaya çalışan hiçkimseye itibar edilmemesi, vatandaşlarımızın mağdur olmaması açısından önemlidir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google